2020-10-05 Anykščiai 2.jpg

Lapkričio 21-ą dieną gimnazinių klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su rašytoja ir poete Laura Sintija Černiauskaite bei literatūrologu ir eseistu Regimantu Tamošaičiu.

Įdomu buvo klausytis literatūrologo apie tai, kad kai kurie žmonės turi daug minčių, kurios nepalieka ramybėje, kol yra neperkeliamos į kūrinį. R. Tamošaitis išsklaidė mitą, jog rašytojas yra profesija. Sužinojome, kad kūryba yra savotiškas atsiribojimas nuo tikrovės ir persikėlimas į įsivaizduojamą pasaulį, kuriame, beje, persikelia ir tam tikri matyti, išgirsti, išgyventi motyvai, buvusio gyvenimo nuotrupos, patirti įvykiai, sutikti žmonės. Rašytoja prisipažino, kad kurdama ji atsiriboja nuo buities, nuo šeimos ir pasineria į kūrinio pasaulį, kartu su veikėjais išgyvendama jų patirtis. Blogiausia, kad tada nukenčia nuosavi vaikai, kurie „susigrąžina“ mamą tik tada, kai baigiamas rašyti kūrinys.

Vėliau L. Sintija Černiauskaitė skaitė savo knygos „Benedikto slenksčiai“ ištrauką, pasakojo apie savo kūrybos procesą bei įkvėpimo laukimą. Susitikimo pabaigoje abu svečiai atsakinėjo į mokinių klausimus, aptarė literatūrinio gyvenimo kasdienybę.

Pavaduotoja D. Vizbarienė pabrėžė, kad Velžio gimnazijos mokiniai turėjo prabangią pamoką. Juk iš tiesų didelė prabanga dalyvauti pamokoje su žinomais rašytojais, kurių kūriniai yra privalomos literatūros sąraše.

Eglė, III b kl.