PRAŠYMAI Į PIRMAS KLASES PRIIMAMI NUO 2024 m. sausio 8 d. SKAITYTI DAUGIAU >>

Arrow up
Arrow down

telefonas     (8 45) 595 324                         email     sekretorevg@gmail.com

                           

Foto kaledinis

Sveikiname

Sveikinu

Muzikos olimpiados nugalėtojai:

E.Valinskas, 6b kl., –  I v.,

U.Šlekytė, IIb kl. – I v.

Mažojo pelėdžiuko olimpiados nugalėtoja:

B.Lukoševičiūtė, 2b kl., – I v.,

Meninio skaitymo konkurso nugalėtoja:

D.Kisieliūtė, 6c kl., –  I v.,

„Erasmus+“ projekto SPEM Ekoprojektų konkurso „Jaunieji mokslininkai gelbsti Žemės planetą“ nugalėtojai

3b kl. mokiniai

Sėkmės ruošiantis pristatyti projektą Veronoje. 

Biologijos olimpiados nugalėtojas:

V.Pučkytė, IIIb kl., –  I v.,

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

2021-01-29 Piesinys.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa


Kiekvienais metais Lietuvoje LITEXPO parodų rūmuose vyksta knygų mugė, į kurią kasmet susirenka vis daugiau žmonių. Pasak Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, vis didėjantis knygų mugės dalyvių skaičius tik įrodo, kad lietuviai yra skaitanti tauta. Tačiau į šį bene vieną didžiausių Lietuvos kultūrinių renginių renkasi ne tik visi skaitantys tautiečiai, bet ir svečiai iš kaimyninių šalių. Šiais metais ir mes turėjome galimybę sudalyvauti knygų mugėje ir taip prisidėti prie Lietuvos kultūros skatinimo bei plėtojimo.

Kaip ir tikriausiai daugeliui knygų mylėtojų, taip ir man, didžiausią įspūdį paliko knygų gausa. Čia galima rasti ne tik pasaulinės literatūros, bet ir pačių naujausių lietuviškų debiutų, kuriuos pristato patys autoriai. Kiekvienas gali rasti knygų pagal savo poreikius: stingdančių nuotykių, šiurpių detektyvinių istorijų, lengvų romanų ar net mokslinių knygų, vadovėlių, pratybų. Šiais metais tikėjausi rasti knygų apie meną ir be galo nudžiugau, kai tik įėjusi į mugę pamačiau visą eilę įvairiausių leidyklų, meno centrų ir netgi Vilniaus dailės akademijos atstovus, kurie siūlė įsigyti pačių įdomiausių ir gražiausių knygų apie meną. Tokio knygų margumyno vedamas kiekvienas gali labai lengvai paklysti mintyse, ilgai dvejojusi, išsirinkau labiausiai patraukusią akį knygą.

Be visų literatūrinių debiutų nepamirškime ir laiko patikrintos klasikos, kurią radome Bukinistų pasaže. Tikriausiai ši vieta mane sužavėjo labiausiai! Pasažas dvelkė ne tik labai jaukia atmosfera, bet ir gausybe senų knygų, kurios kvietė peržvelgti senovinius viršelius ar visas knygų kolekcijas. Buvo labai įdomu peržvelgti senus žurnalus, kurie diktavo ne tik tuometines madas, bet ir skelbė svarbiausias naujienas. Visas Bukinistų pasažas kvietė pažvelgti į senąją lietuvišką ar pasaulinę literatūrą, o pati aplinka kūrė šiltą, nostalgišką atmosferą.

Be didelio knygų pasirinkimo čia gausu ir įvairiausių renginių, konferencijų, diskusijų ir užsiėmimų. Tikriausiai tiek vyresnius, tiek mažuosius žavi vaikų salė, kurioje kasmet savo jėgas išbandyti kviečia vis naujos veiklos: piešimas ant vandens, rašymas spausdinimo mašinėle, antspaudų gaminimas, animacijų kūrimas. Deja, į vieną iš diskusijų – Algimanto Čekuolio knygos pristatymą – kiek pavėlavome, tačiau sužinojome, kad dalyvavusiems susitikime laikas tikrai neprailgo. Šis svarbus Lietuvos kultūrai žmogus ne tik šmaikštavo, bet ir pasakojo apie keliones, pristatė savo naująją knygą.

Knygų mugėje buvau tik antrą kartą ir mano akį labai patraukė universitetai, kurie taip pat atvyko su savomis knygomis, suteikė žmonėms galimybę plačiau juos pažinti. Džiaugiausi pamačiusi ir universitetą, kuriame ateityje norėčiau studijuoti – Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Šio universiteto stende apžvelgiau knygas apie mane dominančią profesiją, peržvelgiau kitus universiteto pasiūlymus. Taip pat dėmesį prikaustė ir Europos Parlamento kampelis, kuriame buvo gausu įvairios informacijos, svarbios ir įdomios įvairaus amžiaus žmonėms.

Knygų mugė ne tik plėtoja mūsų šalies kultūrą, bet ir suteikia naujos patirties, leidžia praplėsti savo akiratį. Čia ne tik kuriama jauki atmosfera, kviečianti pasinerti į literatūros pasaulį, bet ir visi žmonės skatinami skaityti, pateikiant svarbius argumentus, kartu sprendžiant problemas, kurios mažina susidomėjimą knygomis. Čia pristatoma naujoji rašytojų karta, supažindinama su naujomis knygomis, nagrinėjami senieji literatūros šedevrai. Šiame bene didžiausiame Lietuvos kultūriniame renginyje galima ne tik labai smagiai praleisti laiką, bet ir pasisemti naujų idėjų, susipažinti su naujais žmonėmis ir svarbiausia – prisidėti prie mūsų šalies kultūros.

 

Ia klasės mokinė Dominyka Vinciūnaitė

 

 

 

 

 

 

Kritinį mąstymą ugdykime kartu
2024 m. Feb 13 d.


Vaikai iš prigimties yra atviri, linkę dalytis informacija su kitais, nori būti matomi, susipažinti su daugiau žmonių. Informacinės technologijos suteikia jiems plačias bendravimo galimybes, kuriomis naudotis reikia sumaniai ir atsakingai. Tradiciškai minint saugesnio interneto dieną Pane [ ... ]

Karjeros pasirinkimai. Kaip apsispręsti?
2024 m. Feb 2 d.


Sausio 31d. Velžio gimnazijos II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje su praktinėmis užduotimis paskaitoje, kurią išradingai ir įtraukiančiai vedė edukologė, karjeros konsultantė, lektorė Giedrė Valaitienė. Mokiniai išgirdo naudingos informacijos, o praktinių veiklų me [ ... ]

Praktinės verslumo dirbtuvės „Kaip visko siekti NE daugiau – sunkiau, o efektyviau!“
2023 m. Dec 19 d.


VŠĮ Inovacijų agentūros Bendradarbystės centre „Spiečiuje“  organizuotos 2 dienų praktinės verslumo dirbtuvės ir įtraukiantis susitikimas su olimpiečiu Mantu Strolia. Netgi dvi komandos, sudarytos iš gimnazijos mokinių, gavo progą sudalyvauti. Šiuo pa [ ... ]

Šiaurės šalių literatūros savaitė Velžio gimnazijos bibliotekoje
2023 m. Nov 24 d.

  Šiaurės šalių literatūros savaitės projektas propaguoja skaitymą balsu, Šiaurės šalių literatūrą. Gimnazijos bibliotekoje savaitė prasidėjo tradicine šviesos ir žodžio švente - tamsiausiu metų laiku linksmieji nykštukai pakvietė pradinių klasių mokinius uždegti  [ ... ]

Tapyba ant vandens
2023 m. Nov 22 d.

  2023 m. lapkričio 16 d. Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje 3a ir 3b klasėms vyko edukacija Tapyba ant vandens (EBRU)”. Ją vedė edukatorė Eglė Daubaraitė. Užsiėmimo pradžioje vyko meno ir neįprastų priemonių pristatymas, buvo tapomas parodomasis piešinys, kurio metu e [ ... ]

Tarptautinis skirtukų mainų projektas
2023 m. Nov 14 d.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 3a, 4a, 4b ir 4c klasių mokiniai tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį (ISLM) paminėjo linksmai ir džiaugsmingai ne tik skaitydami knygas, bet ir dalyvaudami tarptautiniame skirtukų mainų projekte „Bookmark Exchange Project“. Visą s [ ... ]

Kaip stiprinti psichinę sveikatą
2023 m. Oct 27 d.

2023 m. spalio mėn. bendradarbiaujant su Panevėžio rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos padaliniu, Velžio gimnazijos 4a, 4b ir 4c klasės mokiniai dalyvavo akcijose „Tu man rūpi“ bei „Gražių žodžių medis“. Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichik [ ... ]

Baltų literatūros savaitė 2023
2023 m. Oct 20 d.

  Rugsėjo 22–29 dienomis Velžio gimnazijos biblioteka - informacinis centras jau penktą kartą aktyviai dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Su pradinių - 2b, 4a, 4c klasių mokiniais prisiminėm [ ... ]

STEAM diena
2023 m. Sep 23 d.

Rugsėjo 20 d. 8 b klasės mokiniai vyko į Panevėžio regioninį STEAM centrą, kuriame praktiškai išbandė programuotojo profesiją: mokėsi programuoti „Robotą kurjerį“. Chemijos laboratorijoje augino ir tyrinėjo druskos kristalus. Mokiniai įgijo praktinių įgūdžių, pagil [ ... ]

„Ekonomika kaip pagalvių mūšis“
2023 m. Sep 15 d.

  Valstybinė mokesčių inspekcija rūpinasi vaikų finansiniu raštingumu. Rugsėjo 14 dieną 3-4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šiuolaikiškoje ir judrioje edukacijoje „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“. Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos mokestini [ ... ]

Integruotų veiklų savaitė
2023 m. Sep 14 d.

Šie mokslo metai Velžio gimnazijoje prasidėjo STEAM veiklomis, kurios yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijas, menus, matematiką. Rugsėjo 5–6 dienos buvo skirtos integruotos lietuvių kalbos ir menų bei integruotoms užsienio kalbų ir [ ... ]

Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics “ STEAM festivalis Turkijoje
2023 m. Jun 12 d.

  Gegužės 23–25 dienomis Velžio gimnazijos 2b klasės mokinukės Patricija ir Elysia bei mokytojos Edita Davidonytė, Jolanta Andriuškevičienė, Rima Stongvilienė ir Audronė Grinkuvienė dalyvavo baigiamajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ susitikime, kuris vyko Turkijoje, [ ... ]

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779

Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k., LT-38128 Panevėžio r.

Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324

 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Priėmimas

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2024 m. sausio 8 d.

SKAITYTI DAUGIAU >>

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA
 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Straipsnių archyvas

Powered by mod LCA

Apie mus rašo

SvietimoNaujienos logo
 
STEAM failiukui nuoroda
 
GNTV logo 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1