telefonas     (8 45) 595 324                         email     sekretore@velziogimnazija.lt                           

Foto kaledinis

Sveikiname

Sveikinu

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

2020-10-05 Anykščiai 2.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa


Liepos 17–23 dienomis Velžio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Davidonytė ir anglų kalbos mokytoja Rasa Stakienė dalyvavo tarptautinio ,,Erasmus KA1 projekto „SMART mokykla“ mokymuose ,,Mindfulness and Meditation: Outdoor and Relaxing Education“ Reikjavike, Islandijoje. Šio projekto tikslas – sužadinti mokinių mokymosi motyvaciją sutelkiant dėmesį į geranoriškumą bei dėmesingumą meditacijų pagalba, kuri naudojama mokykloje įgalintų įgyti didesnę socialinę lygybę, padėtų išvengti konfliktų, kartu skatinant kūrybingumą. Tai sukurtų geresnę mokymosi terpę mokykloje, teigiamai paveiktų visą mokyklos bendruomenę, skatintų mokinių mokymosi motyvaciją, jų asmenybės brandą, pasitikėjimą savimi, augintų jų savivertę, diegiant gilesnę toleranciją ir mokėjimą valdyti stresines situacijas.

Kursų metu, dirbdami grupėse ir poromis, išsiaiškinome termino ,,geranoriškumas, dėmesingumas‘‘ esmę sau, aplinkiniams, aplinkai. Mokėmės įvaldyti meditacinį kvėpavimą, suvokti meditacijos suteikiamą vidinę ramybę, susipažinome su 8 dėmesingumo požiūriais bei dėmesingu vaikščiojimu, jo įtaka kūnui bei susikaupimui. Mokėmės suvaldyti stresą bei įvaldyti įvairias streso įveikimo technikas. Mokėmės medituoti ir įvertinti savo mintis bei būseną. Susipažinome su įvairiomis technikomis: R.A.I.N., didžiausia paslaptis, emocijų suvokimas ir atpažinimas, meditacijomis gydymui ir išgijimui, bei dėmesingumo pratimais rūpestingam gyvenimui.
Dirbdami grupėse susipažinome su Vokietijos, Suomijos, Ispanijos, Airijos kolegomis, turėjome galimybių palyginti savo ir kitų šalių ugdymo problemas bei pasidalinti darbo patirtimi. Gavome pasiūlymus toliau bendrauti su Suomijos ir Vokietijos mokyklomis.

Po mokymų kiekvieną dieną mums buvo organizuotos kultūrinės ir istorinės kelionės, taigi turėjome galimybę susipažinti su nuostabia ir nepakartojama Islandijos gamta, savita kultūra bei tikru jų gyvenimo būdu. Aplankėme lankomiausias ir žymiausias vietas: Žydrąją Lagūną (geoterminį dangaus žydrumo ežerą, kurio vanduo prisodrintas druskomis, mėlynai žaliais dumbliais, baltuoju silicio dioksidu ir kitais mineralais, o vandens temperatūra 37–39 C, todėl virš ežero tvyro rūkas, kuris sukuria žodžiais sunkiai nusakomą atmosferą). Buvome prie tikro gamtos stebuklo Strokkur geizerio, kurio išsiveržimas trunka 7–8 minutes, tada nuslūgsta, o vėliau išsiveržia su dar didesne jėga į 20 m aukštį; prie Gullfoss krioklio, kuris vadinamas ,,Auksiniu kriokliu“, nes vanduo jame krenta apie 30 m viena plačia juosta į siaurą kanjoną dviem pakopomis, o purslams kylant į viršų, saulėtą dieną krioklį juosia vaivorykštės.Važiavome ir prie Detifoso, vandeningiausio 100 m pločio Europos krioklio, kuriame iš tirpstančio ledyno atkeliavęs vanduo krenta iš 40 m. aukščio. Vaikščiojome po Juodojo smėlio paplūdimį, kuris yra ne tik įspūdingai gražus, bet ir pavojingas, nes bangos gali visai netikėtai įtraukti į vandenyną. Plaukėme stebėti banginių bei pufinų, kurie laikomi mieliausiais paukščiais pasaulyje; plaukiojome su amfibija tarp ledynų Ledynų įlankoje, kopėme ledynų takais, buvome prie ugnikalnio lavos, kuri išsiveržė tik 2021 m. Ragavome tradicinį islandišką maistą – fish stew, ruginės duonos ledus, pyragą, kurio receptas nesikeičia nuo 1932 m.

Šie mokymai suteikė tikrai daug naujų žinių, atskleidė visai kitokį požiūrį į dėmesingumą ir meditacijas, kuriuos mėginsime panaudoti ugdymo procese, leido susipažinti su didinga Islandijos gamta, vikingų palikuonių kultūra bei užmegzti naujus draugiškus ryšius su kolegomis iš kitų šalių.

 

Anglų kalbos mokytoja R.Stakienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ekonomika kaip pagalvių mūšis“
2023 m. Sep 15 d.

  Valstybinė mokesčių inspekcija rūpinasi vaikų finansiniu raštingumu. Rugsėjo 14 dieną 3-4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šiuolaikiškoje ir judrioje edukacijoje „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“. Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos mokestini [ ... ]

Integruotų veiklų savaitė
2023 m. Sep 14 d.

Šie mokslo metai Velžio gimnazijoje prasidėjo STEAM veiklomis, kurios yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijas, menus, matematiką. Rugsėjo 5–6 dienos buvo skirtos integruotos lietuvių kalbos ir menų bei integruotoms užsienio kalbų ir [ ... ]

Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics “ STEAM festivalis Turkijoje
2023 m. Jun 12 d.

  Gegužės 23–25 dienomis Velžio gimnazijos 2b klasės mokinukės Patricija ir Elysia bei mokytojos Edita Davidonytė, Jolanta Andriuškevičienė, Rima Stongvilienė ir Audronė Grinkuvienė dalyvavo baigiamajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ susitikime, kuris vyko Turkijoje, [ ... ]

Atlaidai Krekenavoje
2023 m. May 19 d.

Švč. Mergelės Marijos, Malonių Versmės, kasmėnesiniai atlaidai Krekenavoje. Šv. Mišias aukojo ganytojas Linas Vodopjanovas, giesmėmis džiugino Velžio gimnazijos mokiniai.
Skaitiniuose girdėjome, kaip mokiniai, maldoje kartu su Marija pralaukė Šventosios Dvasios dovanos. Ir mes šiandie [ ... ]

Projektas „Būk aktyvus ir saugus 4“
2023 m. May 12 d.

Džiugi žinia Velžio gimnazijos trečių klasių mokiniams – pagaliau startavo ilgai lauktas sveikatos rėmimo programos projektas „Būk aktyvus ir saugus 4“. Šis projektas jau skaičiuoja ketvirtus savo gyvavimo metus ir nepraranda populiarumo vaikų tarpe. Šiais metais veiklomis baseine  [ ... ]

Projektas „Gamink su SVEIKATIADA“
2023 m. Apr 18 d.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 5b, 6a ir 7a klasių mokiniai dalyvauja projekte „Gamink su SVEIKATIADA“. Projekto tikslas – išmokyti vaikus pasigaminti sveikatai palankius patiekalus pusryčiams, pietums, užkandžius. Velžio gimnazijos 6a ir 7a klasių mokiniai gamino puikų ir maist [ ... ]

Galvosūkiai ir mįslės apie sveikatą bei cukraus vartojimą
2023 m. Apr 17 d.


2023 m. kovo 21 dieną Velžio gimnazijoje lankėsi lektorė iš sveiko laisvalaikio studijos „Sveiki Sveiki” Justina Tuleikienė, kuri vedė edukacijas „Galvosūkiai ir mįslės apie sveikatą bei cukraus vartojimą”. Edukacijos sukurtos remiantis šiuo metu sparčiai išpopuliarėjusios i [ ... ]

„Erasmus+“ projekto „STEAM via Robotics“ partnerių susitikimas Mursijoje
2023 m. Mar 28 d.

Kovo 7–9 dienomis Velžio gimnazijos 2b klasės mokinukai Elysia, Justas, Markas ir trys mokytojos Edita Davidonytė, Jolanta Andriuškevičienė ir Rima Stongvilienė dalyvavo ketvirtajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ partnerių iš Turkijos, Anglijos, Ispanijos ir Lietuvos sus [ ... ]

Užsiimk joga su sveikatiada
2023 m. Mar 23 d.

2023 m. sausio–vasario mėn. vykusiame Sveikatiados konkurse „Užsiimk joga su Sveikatiada” dalyvavo ir Panevėžio r. Velžio gimnazijos visos pradinės klasės. Viso 11 klasių. Konkurso metu joga vyko atskiroms klasėms įvairiose mokyklos patalpose: šokių studijoje ant kilimėlių su bal [ ... ]

FIRST LEGO LEAGUE respublikinės varžybos
2023 m. Mar 14 d.

2023 metų kovo mėn. 4-tą dieną Velžio gimnazijos 4c klasės mokinių komanda pirmą kartą dalyvavo FIRST LEGO LEAGUE (FLL) SuperPowered sezono respublikinėse varžybose. Varžybos skirtos jaunus žmones sudominti mokslu, technologijomis, mokyti jas taikyti gyvenime. Šių metų FIRST LEGO Lea [ ... ]

Robotų olimpiada
2023 m. Mar 14 d.

Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“, švesdamas 4-ąjį gimtadienį, pakvietė ne tik miesto, bet ir rajono mokinius smagiai praleisti laiką „Robotų olimpiadoje“. Gimnazijos penktokai subūrė komandą, treniravo savo miklumą ir kovo 3 dieną dalyvavo mBot robotų varžybo [ ... ]

Trečiasis Erasmus projekto „STEAM via Robotics“ susitikimas Londone
2022 m. Dec 16 d.

Lapkričio 14–18 dienomis trys Velžio gimnazijos informacinių technologijų mokytojai: Edita Davidonytė, Audronė Grinkuvienė ir Viktoras Samoilovas, bei anglų kalbos mokytoja Rima Stongvilienė lankėsi trečiajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ (liet. STEAM per robotiką) susiti [ ... ]

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779

Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k., LT-38128 Panevėžio r.

Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324

 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA
 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Straipsnių archyvas

Powered by mod LCA

Apie mus rašo

SvietimoNaujienos logo
 
STEAM failiukui nuoroda
 
GNTV logo 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1