telefonas     (8 45) 595 324                         email     rastine@velzio.panevezys.lm.lt                           

Foto kaledinis Foto3 Foto2 Foto1

Sveikiname

Sveikinu

Rajono matematikos olimpiados prizininkė

Amelija Abromaitytė, 3c kl. – III v.,

Rajono biologijos olimpiados prizininkai

Austėja Tamošiūnaitė, 5b kl., – II v.

Estera Lapašinskaitė, 6b kl., – II v.

Ignas Kripaitis, 8b kl., – II v.

Kristupas Uščiauskas, 5a kl., – III v.

Benas Ivanovas, 6c kl., – III v.

Dovas Zackevičius, 7b kl., – III v.

Urtė Stakėnaitė, 7b kl., – III v.

 

Rajono mokyklų mokinių bėgimo varžybos „Raguva 2022“, skirtos Šv. Florijono dienai paminėti, prizininkai

Upė Emilija Šteinaitė, 3b kl. – II v.

Mikola Slapai (UKR), 4a kl. – III v.

Lėja Jurėnaitė, 5a kl. – III v.

Urtė Stakėnaitė. 7b kl. – III v.

Jokūbas Kadžiulis, 8a kl. – I v.

Nojus Povilavičius, IIb kl. – III v.

 

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

GTranslate

English

Google Translate Widget

Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Atsitiktinė nuotrauka

2020-12-16 Pateikčių konkursas 1.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Žurnalistų tinklaraštis

zurnalistai

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

 

erasmus logo

Panevėžio r. Velžio gimnazijos komanda vasario 14-21 dienomis lankėsi Ispanijoje. Tai jau trečiasis tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ partnerių susitikimas.

Seville tai nuostabaus grožio, įdomių istorinių faktų ir vietų turintis miestas. Jame mes praleidome visą savaitę. I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje vyko projekto veiklos. Pirmoji diena buvo kupina susitikimų ir pažinčių. Ryte vyko konferencija, kurioje dalyvavo ir miesto meras, ir švietimo sistemos vadovai, ir direktorė. Pertraukos metu susitikome su mokyklos mokytojais, susipažinome su mokykla, su švietimo sistema šiame rajone, ragavome tradicinį Ispanijos desertą – con churros Tai ispaniškas skanėstas, skrudintas aliejuje išspaudžiant ilgus „makaronus” per žvaigzdutės formos antgalį, o vėliau apvoliotas smulkiame cukruje. Churros valgomos merkiant į puodelį karšto šokolado, vadinamos chocolate con churros.

Šis susitikimas buvo labai aktyvus, nes skirtas šalių kultūrai. Visos šalys turėjo paruošti trumpus pristatymus apie savo šalies kultūrą, tradicinį maistą ir išmokyti draugus šokti tradicinį šokį. Pirmąją dieną visų šalių mokiniai pristatė savo šalies kultūrą. Susipažinę su kitų šalių kultūra mokiniai susiskirstė grupelėmis ir kūrė klausimus žaidimui „Kas nori tapti milijonieriumi?“.
Antrąją dieną partneriai ruošė stalus su savo tradiciniais patiekalais pagal kiekvienos tautos virtuvės receptus. Gaila, kad lietuvių tradiciniai patiekalai yra gaminami iš bulvių ir ragaujami tik karšti, todėl mes cepelinus ir kugelį pakeitėme į saldumynus ir pristatėme tinginį, šakotį. Nepamiršome ir lietuviško sūrio. Labai greitai ant mūsų stalo liko tik tuščios lėkštės, nes ir sūris, ir tinginys buvo akimirksniu suvalgyti. Po pietų visus projekto dalyvius anglų kalbos mokytojos pakvietė apsidairyti po Seville miestą ir susipažinti su istorija. Miestas mus sužavėjo. Jame gausu turistinių objektų, kurių dauguma mena viduramžius. Anot legendos, miestą įkūrė graikų herojus Heraklis. Šis miestas žinomas nuo romėnų laikų. 17–18 a. jis buvo vienas iš pagrindinių Ispanijos kultūros centrų. Mus sužavėjo viena didžiausių pasaulyje Seville katedra, taip pat Seville pilis. Real Alcazar – tai didingi karališkieji rūmai, pastatyti XII a. su daugybe nuostabių kiemelių, spalvingų dekoracijų ir fontanų. Nustebome Seville centre išvydę didžiausią medinę struktūrą pasaulyje. Šis vokiečių architekto J.M.Hermano suprojektuotas futuristinis statinys, primenantis kepurėmis suaugusius grybus, iškilo 2011 m. La Encarnacion aikštėje.

Trečiąją dieną mūsų laukė tolima kelionė į Granadą. Svarbiausias šios kelionės tikslas buvo aplankyti šalia Granados miesto esantį Alhambra rūmų kompleksą. Alhambros rūmai, anksčiau vadinti Calat Alhambra, – tai buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje, Ispanijoje. Dabartinę Alhambrą sudaro mečetės, rūmų bei pilies kompleksas ir juos supantys karališkieji sodai. Alhambros interjerą puošia įvairiaspalvės mozaikos ir sudėtingi akmens raižiniai. Marmurinės grindys skleidžia vėsą, o akis džiugina raižiniais dekoruotos lubos. Didelėse Alhambros rūmų kambarių erdvėse dominuoja dailios kolonos ir arkos.

Ketvirtąją dieną I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje galėjai išgirsti šurmulį, juoką ir įvairiomis kalbomis skambančias dainas. Ši diena buvo skirta dainai ir šokiams. Labai smagiai leido laiką visi projekte dalyvaujantys mokiniai. Jie intensyviai mokėsi kitų šalių šokių. Mokytojams pasitaikė galimybė pamatyti tikrąjį ispanišką flamenko, kuris sužavėjo savo impresija.

Penktąją dieną ispanai mokė, kaip pasigaminti jų tradicinę šaltą pomidorų sriubą. Į šį procesą buvo įtraukti visi projekto dalyviai, vieni dekoravo dėžes ir rašė reikalingus produktus savo kalbomis, kiti pjaustė ir ruošė produktus sriubos gamybai, treti dalyvavo gaminimo procese.

Atsisveikinimo vakaras buvo kupinas ašarų ir liūdesio. Tai buvo paskutinis vakaras, į kurį susirinko tėveliai, mokytojai ir mokiniai. Jis prasidėjo šokių vakaru, kuriame pasirodė visi dalyviai. Jie šoko kitų šalių išmoktus tradicinius šokius. Buvo smagu žiūrėti, kai italas, prancūzė ar ispanė šoka lietuvišką šokį „Bitute pilkoji“. Tėveliai suruošė didžiausią vaišių stalą, kupiną įvairiausių tradicinių patiekalų: tai ir paella, ir keksiukai, dekoruoti partnerių šalių vėliavomis, ir specialiai projektui skirtas tortas su projekto logo.

Ši savaitė išliks ilgai mūsų atmintyje. Mes nepamiršime aplankytų istorinių vietų, kurios mus sugrąžino į viduramžius, į romėnų laikus. Mes pravažiavome ir tuos miestelius, kuriuose lankėsi žymusis keliautojas Kolumbas. Likome sužavėti ispanų atsipalaidavimu, nuoširdumu, linksmumu, gebėjimu į problemas žvelgti paprasčiau. Mes išmokome kitų šalių šokių, ragavome ir gaminome kitų šalių tradicinius patiekalus, mes papildėme savo žinias apie kitų šalių kultūras, supratome, kad esame artimi.

2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

 

Projekto koordinatorė Panevėžio r. Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurgita Kuprinskienė

 

 

 

 

 

 

 

Velžio gimnazijoje startavo ilgai lauktas sveikatos rėmimo programos tęstinis projektas „Būk aktyvus...
2022 m. Geg. 19 d.

  Džiugi žinia Velžio gimnazijos trečių klasių mokiniams. Pagaliau startuoja ilgai lauktas sveikatos rėmimo programos projektas „Būk aktyvus ir saugus 3“. Šis projektas jau skaičiuoja trečius savo gyvavimo metus ir nepraranda populiarumo vaikų tarpe. Šiais metais veiklomis ba [ ... ]

Bėgimo varžybos Raguvoje
2022 m. Geg. 10 d.

Gegužės 4 d. Raguvoje vyko Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių bėgimo varžybos „Raguva 2022“, skirtos Šv. Florijono dienai paminėti. Varžybose dalyvavo 222 mokiniai iš Panevėžio rajono mokyklų. Sportininkai varžėsi penkiose amžiaus grupėse atskirai mergaitės ir  [ ... ]

„STEAM via Robotics“
2022 m. Geg. 3 d.

Velžio gimnazija dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+“ mokyklų mainų strateginių partnerysčių projekte „STEAM via Robotics“. Projekto partneriai – Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir dvi Turkijos mokyklos. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti pradinių klasių mergaites daugiau d [ ... ]

Viskas apie akis
2022 m. Bal. 7 d.

  Velžio gimnazijoje 3a, 3b bei 3c klasių mokiniams vyko praktiniai užsiėmimai „Viskas apie akis”. Gimnazijoje lankėsi lektorė – tiflopedagogė*  Audra Petronaitytė. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo daug įdomios informacijos apie Brailio raštą, jo atsiradimo istoriją, ba [ ... ]

Keturi svarbiausi 21-ojo amžiaus sėkmingo mokymo(si) įgūdžiai
2022 m. Bal. 4 d.


Kovo 14–19 dienomis Panevėžio r. Velžio gimnazijos matematikos mokytoja Sandra Petrovienė ir anglų k. mokytoja Jurgita Kuprinskienė dalyvavo gimnazijoje vykdomo Erasmus+ KA1 projekto „SMART mokykla“ mokymuose Amsterdame. Pasirinkome „21st century skills for teachers and students“ mo [ ... ]

STEAM ne tik „veža“
2022 m. Kovas 28 d.

  Kovo 24 d. 1b klasės mokiniai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „STEAM ne tik „veža”: konstruok, modeliuok, programuok”. Mėja, Medeinė ir Elysia pristatė pranešimą „Robotukai – mūsų draugai“. Pranešėjos pasidalijo darbo su robotukais Mind Designer ir Bubble Robo [ ... ]

Kovo 21-oji Pasaulinė Dauno sindromo diena
2022 m. Kovas 25 d.


Kasmet kovo 21 d. pasaulyje minima Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią 2011 m. gruodžio 19 d. paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Trečio mėnesio 21-a diena pasirinkta neatsitiktinai – šie skaičiai siejami su 21-osios chromosomos defektais (trisomija), kurie ir sukelia Dauno sindrom [ ... ]

Pirmokai tyrinėja plastiką
2022 m. Kovas 21 d.

1b klasės mokiniai – draugiški gamtai! Šįkart jie nutarė patyrinėti plastikines pakuotes ir išsiaiškinti jų ženklinimą. Pakuočių ženklinimas padeda lengviau atskirti bei surinkti tinkamas plastiko atliekas. Mokiniai sužinojo, kad plastiko ženklinimui skirtos tam tikros raidžių (P [ ... ]

SPALVOTI KONTEINERIAI
2022 m. Kovas 8 d.

  1b klasės mokiniai tęsia gamtosauginę veiklą „Aš – draugiškas gamtai“. Kovo 7 d. jie gimnazijos pirmokams ir antrokams organizavo veiklas „Spalvoti konteineriai“. Stebėdami vaizdo įrašą mokiniai aiškinosi, kodėl Žemė yra liūdna ir kaip mes, mokiniai, galime jai pad [ ... ]

Vandens terapija sveikatai
2022 m. Kovas 7 d.

Kovo 7 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 6 klasių mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Vandens terapija sveikatai“. Tapyba ant vandens, kitaip - ebru menas - tai natūraliais dažais kuriamas vaizdas sutirštinto vandens paviršiuje. Fonui sukurti teptuku ištaškomi dažai, o  [ ... ]

Šimtadienis gimnazijoje
2022 m. Kovas 1 d.

  Penktadienio rytą dvyliktokai atvyko į gimnaziją apsirengę kalinių uniformomis, nes vienuoliktokai nutarė juos, likus 100 dienų iki mokslo metų pabaigos, patalpinti į kalėjimą persiauklėjimui. Tiesa, kelias į aktų salę buvo išpuoštas, tačiau prie durų pasitiko „ginkluoto [ ... ]

Viktorina, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai
2022 m. Vas. 28 d.

Š.m. vasario 15–16 dienomis vyko istorijos ir muzikos viktorinos skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Sveikiname viktorinų laimėtojus Roką Palionį 7b  Godą Vainoraitę 9a. Nuoširdus ačiū užduotis parengusiems mokytojams: muzikos mokytojai Ingridai Bučinskiene [ ... ]

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779
Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k.,
LT-38128 Panevėžio r.
Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324
 
 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Priėmimas

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2022 m. sausio 10 d.

SKAITYTI DAUGIAU >>

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA

 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Straipsnių archyvas

Powered by mod LCA

Apie mus rašo

SvietimoNaujienos logo
 
STEAM failiukui nuoroda
 
GNTV logo 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1

Naujienų prenumerata