PRAŠYMAI Į PIRMAS KLASES PRIIMAMI NUO 2024 m. sausio 8 d. SKAITYTI DAUGIAU >>

Arrow up
Arrow down

telefonas     (8 45) 595 324                         email     sekretorevg@gmail.com

                           

Foto kaledinis

Sveikiname

Sveikinu

Panevėžio kolegijos ir Krašto apsaugos  savanorių pajėgų organizuoto kompiuterinio žaidimo „CS2“ turnyro prizininkai – II vieta:

D.Mackevičius, IIIa kl.,

B.Baltušnikas, IIIa kl.,

M.Nacius, Ia kl.,

D.Šinkūnas, IIb kl.,

M.Ivoška, IIb kl.

Matematikos olimpiados prizininkai:

J.Novokreščenichas, 3b kl., – I v.,

B.Fiodorovas, 3a kl., – II v.,

U.Tamošiūnas, 4c kl., – II v.,

T.Markaitis, 4b kl., – III v.

 

FIRST LEGO LEAGUE Explore respublikinių varžybų prizininkai

1c klasės komanda –  III v.

Geografijos olimpiados nugalėtojas

R. Adomonis, IIIa kl., – I v.

 

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

2020-12-03 2b Kalėdos 2.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

 

erasmus logo

Panevėžio r. Velžio gimnazijos komanda vasario 14-21 dienomis lankėsi Ispanijoje. Tai jau trečiasis tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ partnerių susitikimas.

Seville tai nuostabaus grožio, įdomių istorinių faktų ir vietų turintis miestas. Jame mes praleidome visą savaitę. I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje vyko projekto veiklos. Pirmoji diena buvo kupina susitikimų ir pažinčių. Ryte vyko konferencija, kurioje dalyvavo ir miesto meras, ir švietimo sistemos vadovai, ir direktorė. Pertraukos metu susitikome su mokyklos mokytojais, susipažinome su mokykla, su švietimo sistema šiame rajone, ragavome tradicinį Ispanijos desertą – con churros Tai ispaniškas skanėstas, skrudintas aliejuje išspaudžiant ilgus „makaronus” per žvaigzdutės formos antgalį, o vėliau apvoliotas smulkiame cukruje. Churros valgomos merkiant į puodelį karšto šokolado, vadinamos chocolate con churros.

Šis susitikimas buvo labai aktyvus, nes skirtas šalių kultūrai. Visos šalys turėjo paruošti trumpus pristatymus apie savo šalies kultūrą, tradicinį maistą ir išmokyti draugus šokti tradicinį šokį. Pirmąją dieną visų šalių mokiniai pristatė savo šalies kultūrą. Susipažinę su kitų šalių kultūra mokiniai susiskirstė grupelėmis ir kūrė klausimus žaidimui „Kas nori tapti milijonieriumi?“.
Antrąją dieną partneriai ruošė stalus su savo tradiciniais patiekalais pagal kiekvienos tautos virtuvės receptus. Gaila, kad lietuvių tradiciniai patiekalai yra gaminami iš bulvių ir ragaujami tik karšti, todėl mes cepelinus ir kugelį pakeitėme į saldumynus ir pristatėme tinginį, šakotį. Nepamiršome ir lietuviško sūrio. Labai greitai ant mūsų stalo liko tik tuščios lėkštės, nes ir sūris, ir tinginys buvo akimirksniu suvalgyti. Po pietų visus projekto dalyvius anglų kalbos mokytojos pakvietė apsidairyti po Seville miestą ir susipažinti su istorija. Miestas mus sužavėjo. Jame gausu turistinių objektų, kurių dauguma mena viduramžius. Anot legendos, miestą įkūrė graikų herojus Heraklis. Šis miestas žinomas nuo romėnų laikų. 17–18 a. jis buvo vienas iš pagrindinių Ispanijos kultūros centrų. Mus sužavėjo viena didžiausių pasaulyje Seville katedra, taip pat Seville pilis. Real Alcazar – tai didingi karališkieji rūmai, pastatyti XII a. su daugybe nuostabių kiemelių, spalvingų dekoracijų ir fontanų. Nustebome Seville centre išvydę didžiausią medinę struktūrą pasaulyje. Šis vokiečių architekto J.M.Hermano suprojektuotas futuristinis statinys, primenantis kepurėmis suaugusius grybus, iškilo 2011 m. La Encarnacion aikštėje.

Trečiąją dieną mūsų laukė tolima kelionė į Granadą. Svarbiausias šios kelionės tikslas buvo aplankyti šalia Granados miesto esantį Alhambra rūmų kompleksą. Alhambros rūmai, anksčiau vadinti Calat Alhambra, – tai buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje, Ispanijoje. Dabartinę Alhambrą sudaro mečetės, rūmų bei pilies kompleksas ir juos supantys karališkieji sodai. Alhambros interjerą puošia įvairiaspalvės mozaikos ir sudėtingi akmens raižiniai. Marmurinės grindys skleidžia vėsą, o akis džiugina raižiniais dekoruotos lubos. Didelėse Alhambros rūmų kambarių erdvėse dominuoja dailios kolonos ir arkos.

Ketvirtąją dieną I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje galėjai išgirsti šurmulį, juoką ir įvairiomis kalbomis skambančias dainas. Ši diena buvo skirta dainai ir šokiams. Labai smagiai leido laiką visi projekte dalyvaujantys mokiniai. Jie intensyviai mokėsi kitų šalių šokių. Mokytojams pasitaikė galimybė pamatyti tikrąjį ispanišką flamenko, kuris sužavėjo savo impresija.

Penktąją dieną ispanai mokė, kaip pasigaminti jų tradicinę šaltą pomidorų sriubą. Į šį procesą buvo įtraukti visi projekto dalyviai, vieni dekoravo dėžes ir rašė reikalingus produktus savo kalbomis, kiti pjaustė ir ruošė produktus sriubos gamybai, treti dalyvavo gaminimo procese.

Atsisveikinimo vakaras buvo kupinas ašarų ir liūdesio. Tai buvo paskutinis vakaras, į kurį susirinko tėveliai, mokytojai ir mokiniai. Jis prasidėjo šokių vakaru, kuriame pasirodė visi dalyviai. Jie šoko kitų šalių išmoktus tradicinius šokius. Buvo smagu žiūrėti, kai italas, prancūzė ar ispanė šoka lietuvišką šokį „Bitute pilkoji“. Tėveliai suruošė didžiausią vaišių stalą, kupiną įvairiausių tradicinių patiekalų: tai ir paella, ir keksiukai, dekoruoti partnerių šalių vėliavomis, ir specialiai projektui skirtas tortas su projekto logo.

Ši savaitė išliks ilgai mūsų atmintyje. Mes nepamiršime aplankytų istorinių vietų, kurios mus sugrąžino į viduramžius, į romėnų laikus. Mes pravažiavome ir tuos miestelius, kuriuose lankėsi žymusis keliautojas Kolumbas. Likome sužavėti ispanų atsipalaidavimu, nuoširdumu, linksmumu, gebėjimu į problemas žvelgti paprasčiau. Mes išmokome kitų šalių šokių, ragavome ir gaminome kitų šalių tradicinius patiekalus, mes papildėme savo žinias apie kitų šalių kultūras, supratome, kad esame artimi.

2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

 

Projekto koordinatorė Panevėžio r. Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurgita Kuprinskienė

 

 

 

 

 

 

 

„Šok į tėvų klumpes“
2024 m. May 14 d.

„Šok į tėvų klumpes“ - tai nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva, kurią nuo 2015 m. organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) Ugdymo karjerai skyrius. Pagrindinis tikslas – suteikti progą mokiniams artimiau susipažinti su tėvų ir artimųjų&nbs [ ... ]

Nugalėtojams - viešnagė Italijoje!
2024 m. May 13 d.

  Balandžio 25–28 d. 3b klasės komanda: Liepa, Mėja, Lėja, Medeinė, Aleksandras ir jų mokytoja Jolanta Andriuškevičienė svečiavosi Veronoje, Italijoje. Ši kelionė – pagrindinis prizas, kurį trečiokai laimėjo dalyvaudami šalies 6–13 metų mokinių ekoprojektų konkurs [ ... ]

Kursai „Įtrauktis prasideda nuo manęs: mokomės gyventi kartu“ Ispanijoje
2024 m. Apr 24 d.

2023 m. rugsėjo 8–14 d. Velžio gimnazijos mokytojos Viktorija Paškevičienė ir Lina Čyžienė dalyvavo „Erasmus+“ projekto „patrAUKli“ mokykla (Nr. 2022-1-LT01-SCH-000078615) „New Horizons Malta“ kursuose „Įtrauktis prasideda nuo manęs: mokomės gyventi kartu“ (ang [ ... ]

Vaikų Velykėlės 2024
2024 m. Apr 9 d.

Šiais metais „Vaikų Velykėlių“ renginį pradėjo mokiniai, lankantys „Teatralizuotų šokiukų“ būrelį. Jie parodė mini spektakliuką „Mano angelas“. Tai jautri istorija apie vaikų draugystę, juk kiekvienas turime savo angelą, kuris mus saugo visur ir visada, bet kai  [ ... ]

FIRST LEGO LEAGUE Explore respublikinės varžybos
2024 m. Mar 19 d.


2024 metų kovo mėn. 16 dieną Velžio gimnazijos 1c klasės mokinių komanda dalyvavo FIRST LEGO LEAGUE (FLL) Explore respublikinėse varžybose Vilniuje. Varžybų tikslas – mokyti vaikus tyrinėti realaus pasaulio problemas, projektuoti ir programuoti per praktinį STEAM mokymąsi ir [ ... ]

Knygnešystė. Integruota pamoka
2024 m. Mar 17 d.


Knygnešys – žodis, sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Jį galima tik nusakyti ir paaiškinti jo reikšmę. Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, [ ... ]

Interaktyvi edukacija „Kas suvalgys lėčiau?“
2024 m. Mar 5 d.

  2024 m. vasario 27 dieną Velžio gimnazijoje 2a, 2b bei 2c klasių mokiniams vyko interaktyvios edukacijos „Kas suvalgys lėčiau?”. Gimnazijoje lankėsi lektorius Artiomas Šabajevas. Interaktyvių edukacijų metu vaikai sužinojo daug įdomios informacijos apie sveiką mityb [ ... ]

FIRST LEGO LEAGUE Explore regioninės varžybos
2024 m. Feb 28 d.


2024 m. vasario mėn. 24 dieną Velžio gimnazijos 1c klasės mokinių komanda dalyvavo FIRST LEGO LEAGUE (FLL) Explore regioninėse varžybose Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje. Varžybos skirtos jaunus žmones sudominti inžinerija, technologijomis, mokyti tyrinėti realaus pasaulio pro [ ... ]

Kritinį mąstymą ugdykime kartu
2024 m. Feb 13 d.


Vaikai iš prigimties yra atviri, linkę dalytis informacija su kitais, nori būti matomi, susipažinti su daugiau žmonių. Informacinės technologijos suteikia jiems plačias bendravimo galimybes, kuriomis naudotis reikia sumaniai ir atsakingai. Tradiciškai minint saugesnio interneto dieną Pane [ ... ]

Karjeros pasirinkimai. Kaip apsispręsti?
2024 m. Feb 2 d.


Sausio 31d. Velžio gimnazijos II gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje su praktinėmis užduotimis paskaitoje, kurią išradingai ir įtraukiančiai vedė edukologė, karjeros konsultantė, lektorė Giedrė Valaitienė. Mokiniai išgirdo naudingos informacijos, o praktinių veiklų me [ ... ]

Praktinės verslumo dirbtuvės „Kaip visko siekti NE daugiau – sunkiau, o efektyviau!“
2023 m. Dec 19 d.


VŠĮ Inovacijų agentūros Bendradarbystės centre „Spiečiuje“  organizuotos 2 dienų praktinės verslumo dirbtuvės ir įtraukiantis susitikimas su olimpiečiu Mantu Strolia. Netgi dvi komandos, sudarytos iš gimnazijos mokinių, gavo progą sudalyvauti. Šiuo pa [ ... ]

Šiaurės šalių literatūros savaitė Velžio gimnazijos bibliotekoje
2023 m. Nov 24 d.

  Šiaurės šalių literatūros savaitės projektas propaguoja skaitymą balsu, Šiaurės šalių literatūrą. Gimnazijos bibliotekoje savaitė prasidėjo tradicine šviesos ir žodžio švente - tamsiausiu metų laiku linksmieji nykštukai pakvietė pradinių klasių mokinius uždegti  [ ... ]

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779

Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k., LT-38128 Panevėžio r.

Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324

 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Dalyvaujame:

FB logo  Panevėžio rajono savivaldybės TŪM II

TŪM II FB paveikslėlis

 

STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Straipsnių archyvas

Powered by mod LCA

Apie mus rašo

SvietimoNaujienos logo
 
STEAM failiukui nuoroda
 
GNTV logo 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1