telefonas     (8 45) 595 324                         email     sekretore@velziogimnazija.lt                           

Foto kaledinis

Sveikiname

Sveikinu Rudens kroso varžybų prizininkai:

A. Narbutas, 5b kl., –  II v.,

V. Aleliūnaitė, 6b kl., – I v.,

U. Stakėnaitė, Ib kl., – I v.,

J. Kadžiulis, IIa kl., – II v.

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

11-17 Skaitymas 2.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

 

erasmus logo

Panevėžio r. Velžio gimnazijos komanda vasario 14-21 dienomis lankėsi Ispanijoje. Tai jau trečiasis tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ partnerių susitikimas.

Seville tai nuostabaus grožio, įdomių istorinių faktų ir vietų turintis miestas. Jame mes praleidome visą savaitę. I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje vyko projekto veiklos. Pirmoji diena buvo kupina susitikimų ir pažinčių. Ryte vyko konferencija, kurioje dalyvavo ir miesto meras, ir švietimo sistemos vadovai, ir direktorė. Pertraukos metu susitikome su mokyklos mokytojais, susipažinome su mokykla, su švietimo sistema šiame rajone, ragavome tradicinį Ispanijos desertą – con churros Tai ispaniškas skanėstas, skrudintas aliejuje išspaudžiant ilgus „makaronus” per žvaigzdutės formos antgalį, o vėliau apvoliotas smulkiame cukruje. Churros valgomos merkiant į puodelį karšto šokolado, vadinamos chocolate con churros.

Šis susitikimas buvo labai aktyvus, nes skirtas šalių kultūrai. Visos šalys turėjo paruošti trumpus pristatymus apie savo šalies kultūrą, tradicinį maistą ir išmokyti draugus šokti tradicinį šokį. Pirmąją dieną visų šalių mokiniai pristatė savo šalies kultūrą. Susipažinę su kitų šalių kultūra mokiniai susiskirstė grupelėmis ir kūrė klausimus žaidimui „Kas nori tapti milijonieriumi?“.
Antrąją dieną partneriai ruošė stalus su savo tradiciniais patiekalais pagal kiekvienos tautos virtuvės receptus. Gaila, kad lietuvių tradiciniai patiekalai yra gaminami iš bulvių ir ragaujami tik karšti, todėl mes cepelinus ir kugelį pakeitėme į saldumynus ir pristatėme tinginį, šakotį. Nepamiršome ir lietuviško sūrio. Labai greitai ant mūsų stalo liko tik tuščios lėkštės, nes ir sūris, ir tinginys buvo akimirksniu suvalgyti. Po pietų visus projekto dalyvius anglų kalbos mokytojos pakvietė apsidairyti po Seville miestą ir susipažinti su istorija. Miestas mus sužavėjo. Jame gausu turistinių objektų, kurių dauguma mena viduramžius. Anot legendos, miestą įkūrė graikų herojus Heraklis. Šis miestas žinomas nuo romėnų laikų. 17–18 a. jis buvo vienas iš pagrindinių Ispanijos kultūros centrų. Mus sužavėjo viena didžiausių pasaulyje Seville katedra, taip pat Seville pilis. Real Alcazar – tai didingi karališkieji rūmai, pastatyti XII a. su daugybe nuostabių kiemelių, spalvingų dekoracijų ir fontanų. Nustebome Seville centre išvydę didžiausią medinę struktūrą pasaulyje. Šis vokiečių architekto J.M.Hermano suprojektuotas futuristinis statinys, primenantis kepurėmis suaugusius grybus, iškilo 2011 m. La Encarnacion aikštėje.

Trečiąją dieną mūsų laukė tolima kelionė į Granadą. Svarbiausias šios kelionės tikslas buvo aplankyti šalia Granados miesto esantį Alhambra rūmų kompleksą. Alhambros rūmai, anksčiau vadinti Calat Alhambra, – tai buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje, Ispanijoje. Dabartinę Alhambrą sudaro mečetės, rūmų bei pilies kompleksas ir juos supantys karališkieji sodai. Alhambros interjerą puošia įvairiaspalvės mozaikos ir sudėtingi akmens raižiniai. Marmurinės grindys skleidžia vėsą, o akis džiugina raižiniais dekoruotos lubos. Didelėse Alhambros rūmų kambarių erdvėse dominuoja dailios kolonos ir arkos.

Ketvirtąją dieną I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje galėjai išgirsti šurmulį, juoką ir įvairiomis kalbomis skambančias dainas. Ši diena buvo skirta dainai ir šokiams. Labai smagiai leido laiką visi projekte dalyvaujantys mokiniai. Jie intensyviai mokėsi kitų šalių šokių. Mokytojams pasitaikė galimybė pamatyti tikrąjį ispanišką flamenko, kuris sužavėjo savo impresija.

Penktąją dieną ispanai mokė, kaip pasigaminti jų tradicinę šaltą pomidorų sriubą. Į šį procesą buvo įtraukti visi projekto dalyviai, vieni dekoravo dėžes ir rašė reikalingus produktus savo kalbomis, kiti pjaustė ir ruošė produktus sriubos gamybai, treti dalyvavo gaminimo procese.

Atsisveikinimo vakaras buvo kupinas ašarų ir liūdesio. Tai buvo paskutinis vakaras, į kurį susirinko tėveliai, mokytojai ir mokiniai. Jis prasidėjo šokių vakaru, kuriame pasirodė visi dalyviai. Jie šoko kitų šalių išmoktus tradicinius šokius. Buvo smagu žiūrėti, kai italas, prancūzė ar ispanė šoka lietuvišką šokį „Bitute pilkoji“. Tėveliai suruošė didžiausią vaišių stalą, kupiną įvairiausių tradicinių patiekalų: tai ir paella, ir keksiukai, dekoruoti partnerių šalių vėliavomis, ir specialiai projektui skirtas tortas su projekto logo.

Ši savaitė išliks ilgai mūsų atmintyje. Mes nepamiršime aplankytų istorinių vietų, kurios mus sugrąžino į viduramžius, į romėnų laikus. Mes pravažiavome ir tuos miestelius, kuriuose lankėsi žymusis keliautojas Kolumbas. Likome sužavėti ispanų atsipalaidavimu, nuoširdumu, linksmumu, gebėjimu į problemas žvelgti paprasčiau. Mes išmokome kitų šalių šokių, ragavome ir gaminome kitų šalių tradicinius patiekalus, mes papildėme savo žinias apie kitų šalių kultūras, supratome, kad esame artimi.

2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

 

Projekto koordinatorė Panevėžio r. Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurgita Kuprinskienė

 

 

 

 

 

 

 

Šiaurės šalių literatūros savaitė Velžio gimnazijos bibliotekoje
2023 m. Nov 24 d.

  Šiaurės šalių literatūros savaitės projektas propaguoja skaitymą balsu, Šiaurės šalių literatūrą. Gimnazijos bibliotekoje savaitė prasidėjo tradicine šviesos ir žodžio švente - tamsiausiu metų laiku linksmieji nykštukai pakvietė pradinių klasių mokinius uždegti  [ ... ]

Tapyba ant vandens
2023 m. Nov 22 d.

  2023 m. lapkričio 16 d. Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje 3a ir 3b klasėms vyko edukacija Tapyba ant vandens (EBRU)”. Ją vedė edukatorė Eglė Daubaraitė. Užsiėmimo pradžioje vyko meno ir neįprastų priemonių pristatymas, buvo tapomas parodomasis piešinys, kurio metu e [ ... ]

Tarptautinis skirtukų mainų projektas
2023 m. Nov 14 d.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 3a, 4a, 4b ir 4c klasių mokiniai tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį (ISLM) paminėjo linksmai ir džiaugsmingai ne tik skaitydami knygas, bet ir dalyvaudami tarptautiniame skirtukų mainų projekte „Bookmark Exchange Project“. Visą s [ ... ]

Kaip stiprinti psichinę sveikatą
2023 m. Oct 27 d.

2023 m. spalio mėn. bendradarbiaujant su Panevėžio rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos padaliniu, Velžio gimnazijos 4a, 4b ir 4c klasės mokiniai dalyvavo akcijose „Tu man rūpi“ bei „Gražių žodžių medis“. Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichik [ ... ]

Baltų literatūros savaitė 2023
2023 m. Oct 20 d.

  Rugsėjo 22–29 dienomis Velžio gimnazijos biblioteka - informacinis centras jau penktą kartą aktyviai dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Su pradinių - 2b, 4a, 4c klasių mokiniais prisiminėm [ ... ]

STEAM diena
2023 m. Sep 23 d.

Rugsėjo 20 d. 8 b klasės mokiniai vyko į Panevėžio regioninį STEAM centrą, kuriame praktiškai išbandė programuotojo profesiją: mokėsi programuoti „Robotą kurjerį“. Chemijos laboratorijoje augino ir tyrinėjo druskos kristalus. Mokiniai įgijo praktinių įgūdžių, pagil [ ... ]

„Ekonomika kaip pagalvių mūšis“
2023 m. Sep 15 d.

  Valstybinė mokesčių inspekcija rūpinasi vaikų finansiniu raštingumu. Rugsėjo 14 dieną 3-4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šiuolaikiškoje ir judrioje edukacijoje „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“. Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos mokestini [ ... ]

Integruotų veiklų savaitė
2023 m. Sep 14 d.

Šie mokslo metai Velžio gimnazijoje prasidėjo STEAM veiklomis, kurios yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijas, menus, matematiką. Rugsėjo 5–6 dienos buvo skirtos integruotos lietuvių kalbos ir menų bei integruotoms užsienio kalbų ir [ ... ]

Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics “ STEAM festivalis Turkijoje
2023 m. Jun 12 d.

  Gegužės 23–25 dienomis Velžio gimnazijos 2b klasės mokinukės Patricija ir Elysia bei mokytojos Edita Davidonytė, Jolanta Andriuškevičienė, Rima Stongvilienė ir Audronė Grinkuvienė dalyvavo baigiamajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ susitikime, kuris vyko Turkijoje, [ ... ]

Atlaidai Krekenavoje
2023 m. May 19 d.

Švč. Mergelės Marijos, Malonių Versmės, kasmėnesiniai atlaidai Krekenavoje. Šv. Mišias aukojo ganytojas Linas Vodopjanovas, giesmėmis džiugino Velžio gimnazijos mokiniai.
Skaitiniuose girdėjome, kaip mokiniai, maldoje kartu su Marija pralaukė Šventosios Dvasios dovanos. Ir mes šiandie [ ... ]

Projektas „Būk aktyvus ir saugus 4“
2023 m. May 12 d.

Džiugi žinia Velžio gimnazijos trečių klasių mokiniams – pagaliau startavo ilgai lauktas sveikatos rėmimo programos projektas „Būk aktyvus ir saugus 4“. Šis projektas jau skaičiuoja ketvirtus savo gyvavimo metus ir nepraranda populiarumo vaikų tarpe. Šiais metais veiklomis baseine  [ ... ]

Projektas „Gamink su SVEIKATIADA“
2023 m. Apr 18 d.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 5b, 6a ir 7a klasių mokiniai dalyvauja projekte „Gamink su SVEIKATIADA“. Projekto tikslas – išmokyti vaikus pasigaminti sveikatai palankius patiekalus pusryčiams, pietums, užkandžius. Velžio gimnazijos 6a ir 7a klasių mokiniai gamino puikų ir maist [ ... ]

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779

Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k., LT-38128 Panevėžio r.

Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324

 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA
 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Straipsnių archyvas

Powered by mod LCA

Apie mus rašo

SvietimoNaujienos logo
 
STEAM failiukui nuoroda
 
GNTV logo 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1