Knygnešys – žodis, sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Jį galima tik nusakyti ir paaiškinti jo reikšmę. Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų.
Kasmet kovo 16 d. minime Knygnešio dieną. Todėl Panevėžio r. Velžio gimnazijos istorijos mokytoja Asta ir bibliotekininkė Dalia vedė integruotas pamokas 5 klasių mokiniams „Knygnešių šventa gadynė“. Netradicinių veiklų metu stengtasi ugdyti mokinių suvokimą, jog prasidėjęs tautos rusinimas buvo skaudus smūgis lietuvių tautai ir kultūrai. Atlikdami praktines užduotis QR kodų skaitytuvo pagalba, mokiniai bibliotekoje ieškojo informacijos ir atsakymų į užduotus klausimus. Tokiu būdu gilino skaitymo įgūdžius ir mokėsi naudotis bibliotekos fondais – tikslingai rasti informaciją.
Tokios pamokos skatina mokinių motyvaciją mokytis, išeiti iš tradicinės klasės, prasmingai naudoti išmaniąsias technologijas bei gebėjimą ieškoti informacijos knygose, o ne vien internete.
Bibliotekininkė Dalia