Mokyklos gimnazistai dažnai sako, kad nieko taip nelaukia, kaip tarptautinių projektų renginių, susitikimų. Smagu turėti draugų visoje Europoje. Dar smagiau, kai su jais gali ne vieną kartą ir ne vienoje šalyje susitikti. Vasario 20 d. Velžio gimnazijoje įvyko antrus metus besitęsiančio tarptautinio Erazmus+KA2 projekto „Multidisciplinary flipped learning with ICT“ aštuntasis dalyvių susitikimas. Susitikime dalyvauja Italijos, Portugalijos, Lenkijos, Latvijos, Ispanijos, Turkijos, Prancūzijos ir Lietuvos komandos. Svečiai Vilniaus aerouoste buvo sutikti jau sekmadienio vakarą, mokytojai apgyvendinti „Romantic viešbutyje Panevėžyje, o mokiniai svetingai priimti šeimose.
Pirmadienio rytą visi atkeliavo į šventiškai projekto atributika, svečių šalių vėliavomis, nuotraukomis iš buvusių projekto susitikimų kitose šalyse pasipuošusią gimnaziją. Lauke juos pasitiko Šilagalio kultūros namų vaikų ir jaunimo pučiamųjų orkestras „Sklepučini", vadovaujamas V.Vapsvos ir tautiniais rūbais apsirengę jaunieji šokėjėliai. Gimnazijos aktų salėje svečiai buvo pasveikinti Panevėžio rajono švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Sigitos Jasiūnienės, kuri viso šio projekto koordinatorei turkei Aylai Savasci padovanojo knygą apie Panevėžio rajoną. Gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis linkėjo svečiams nekreipti dėmesio į blogą orą, draugauti, pažinti gimnaziją, Lietuvą ir vieni kitus. Svečiai pažiūrėjo videofilmą apie Lietuvą. Susitikimą vedė IV kl. mokiniai Jovita Šlamaitė ir Jokūbas Žižiūnas. Jų kalbinami svečiai pasidžiaugė, kad jaučiasi gerai, nuotaika puiki. Tuomet šio projekto koordinatorė Lietuvoje Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurgita Kuprinskienė pristatė svečių komandas, įteikė joms atminimui dovanų. Visų šalių atstovai demonstravo savo namų darbus – prisistatymą. Įdomiausias ir mokiniams, ir mokytojams prisistatymas Latvijos atstovų, kurie ir šoko, ir sportavo, ir rodė videomedžiagą. Svečiams šoko gimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Kupolėlė“ (vadovas Jonas Marcinkevičius). Tuomet svečiai pasižiūrėjo videomedžiagą apie gimnaziją, jos edukacines, poilsio ir sporto erdves, kurias po šventinių pietų parodė projekto dalyviai 8, I–IV klasių mokiniai.
Visi labiausiai laukė tarptautinio draugystės vakaro. Projekto dalyviai ir gimnazijos bendruomenė rinkosi į aktų salę. Renginių vedėjas Vaidas Džiazulskis smagiai vedė vakarą. Jis organizavo dainų karaokė italų, turkų, ispanų, portugalų, lenkų, latvių , prancūzų ir lietuvių kalbomis. Juokėsi, kad sunkiausia buvo išmokti dainuoti turkiškai. Tuomet jam padėjo šios tautos mokiniai ir mokytojai. Visi smagiai dainavo, bendravo. Mokytojas Jonas Marcinkevičius mokė svečius lietuviškų tautinių šokių. Šventėje dalyvavę gimnazistų, priėmusių namuose svečius užsieniečius, tėveliai. Visa bendruomenė suruošė įvairiaspalvį tradicinių ir kitokių lietuviškų valgių, gėrimų ir saldumynų stalą. Pakalbinti svečiai teigė, kad jiems lietuviškas maistas labai patinka. Teiravosi, kaip kepami šakočiai, todėl parodėme videofilmuką. Mokiniai daug šoko diskotekoje, mokytojai bendravo apie švietimą, gyvenimo būdą, papročius, prisiminė susitikimus kitose šalyse, kalbėjo apie mokinių skaitymo problemas visose šalyse. Ta patirtimi bus pasidalinta trečiadienio tarptautinėje konferencijoje skaitymo problemoms spręsti.
Antradienį mokytojai ir mokiniai stebėjo pirmąsias pamokas. Per gimtosios lietuvių kalbos pamokas mokėsi kitų kalbų žodžių, lygino indoeuropiečių ir kitas kalbas, susipažino su populiariausiais tautų rašytojais, kalbėjo apie gražiausius tautinius vardus, rašė žodžius lentoje. Užsieniečiai pasakojo, kaip atrodo jų mokyklose gimtųjų kalbų kabinetai, kaip vyksta pamoka. Po įdomių netradicinių pamokų projekto dalyviai rinkosi į skaityklą, kur šventė mokinės iš Italijos gimtadienį, visomis kalbomis dainuodami jai „Su gimimo diena...“ Pasivaišinę gimtadienio tortu, svečiai išvyko į Anykščius, kur susipažins su lietuvių liaudies papročiais, etnografija, keps duoną. Jų laukia kelionės į Vilnių, Trakus, Kryžių kalną ir daug įdomių diskusijų bei veiklų.
Džiugu, kad Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą 2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui.
Projekto dalyvė Velžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Irena Kairevičienė