telefonas     (8 45) 595 324                         email     sekretore@velziogimnazija.lt                           

Foto kaledinis

Sveikiname

Sveikinu

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

2020-10-07 savizudybiu seminaras 1.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

Diena, pakeitusi gyvenimą. Tokia nuo šiol dvidešimt keturi Panevėžio rajono Velžio gimnazijos gimnazistai vadins šiųmetę kovo devynioliktąją.

Tądien Europos Parlamento rūmuose Strasbūre išsipildė jų svajonė: užimti europarlamentarų krėslus ir pradėti darbą plenariniame posėdyje.

VERŽĖSI Į EUROPĄ

Kad velžiečiai lygiomis teisėmis įsitaisytų tarp 24-ių šalių atstovų, inicijavo mokytojas Kęstutis Bražinskas. Nuosekliai, net šešerius metus, be menkiausio atokvėpio, jo kurstyta aistra domėtis ES institucijų veikla, ES nūdiena – toks ir specialaus ES projekto, Europos Parlamento Informacijos biuro pradėto rengti dar 2007-ųjų pabaigoje, paskelbus pirmąjį Euroscola atrankos konkursą Lietuvoje – tikslas – pagaliau vainikuota pergale.

-Mūsų komanda, vadovaujantis konkurso nuostatais, sudaryta iš penkių narių, laimėjimą, nuspalvintą kelionės po Europą laukimu, į gimnaziją parvežė seniai: kad Velžys gali pradėti rengtis išvykai, paaiškėjo dar 2014 metų spalio 16 dieną – Europos namuose Vilniuje vykusiame Euroscola konkurse, kuriame varžėsi net šešiasdešimt Lietuvos gimnazijų, – nuo priešistorės pradeda geografijos mokytojas metodininkas. – Tądien mūsiškiai – keturios abiturientės ir dešimtokas, šmaikščiai pasivadinę „Jokūbas ir jo merginos" – buvo nepavejami. Užėmėme antrąją vietą, ryškiai pralenkę prestižiškiausiomis mokymo įstaigomis tituluojamas.

Mokytojo teigimu, Euroscola konkursas – itin sudėtingas: 40 klausimų apie ES veiklos institucijas, antra tiek skirta ES istorijai, Europos Parlamento galioms bei procedūroms, žmogaus teisėms, visoms įmanomoms naujienoms – pradedant kinu, baigiant Sacharovo premija. Taigi, rengtasi ilgai ir atsakingai. Mokytojas patikina: tiek nebeišmoktų. Todėl tai, ko pasiekė atkaklusis penketukas: Miglė Taresevičiūtė, Živilė Kairevičiūtė, Erika Pakarklytė, Gintarė Stakėnaitė, Jokūbas Žižiūnas – žinių triumfas, akivaizdžiausias įrodymas, jog žmogaus galimybės – beribės ir tikslas – pamatyti Europą – įkvepia.

-Kito kelio nebuvo – tik laimėti, – šiandien šypsosi kuklioji Miglė. – Mums, dvyliktokėms, tai buvo paskutinė, trečioji, galimybė dalyvauti konkurse. Pirmuosius du kartus iki pergalės stigo labai nedaug, o štai trečiasis buvo sėkmingas, reiškęs: iškovojome teisę įžengti į Europos Parlamentą. Ne tik sau, bet ir bendramoksliams.

EUROPARLAMENTARO DARBĄ VERTINA KITAIP

Ryžtis ilgai, kantriai, kryptingai, nepaisant mažų nesėkmių, dirbti, vadinasi, nepaliauti domėtis ES veikla, būti jos pilnaverte dalimi – kasdien, ne kartkarčiais – Miglei tapo įpročiu, o tokią vertingą savybę išsiugdyti įkvėpė ankstesniųjų gimnazistų patirtis – Velžio gimnazija pirmą kartą Euroscola konkursą laimėjo prieš penkerius metus, bet, kadangi konkurso taisyklės numato, jog laimėtoja dvejus metus turi lukterėti, vadinasi, visas kitas laikas tapo kopimu į laimėjimo viršukalnę.

Merginai negaila valandų, praleistų analizuojant ES struktūrą, gausybės organizacijų veiklą – sužinojusi daug naujo. Žinios, tvirtina, suteikę pasitikėjimo savimi, nekalbant apie tai, kiek praplėtę akiratį.

Pasak ekonomiką studijuoti ketinančios abiturientės, vertinga suvokti, koks iš tiesų sudėtingas politiko darbas, taip pat pamatyti, kiek daug įvairių sričių specialistų reikia formuojant bendrą ES politiką. Darbo grupėje, kurioje su skirtingų šalių moksleiviais teko dirbti Miglei, diskutuota apie žiniasklaidos įtaką Europos vystymuisi.

Iš visos grandiozinės kelionės iki Strasbūro ir atgal, didžiausią įspūdį Miglei padarė plenarinis posėdis Europos Parlamente ir dvi sostinės – Paryžius ir Amsterdamas.

-Mano svajonė išsipildė, – apibendrina trejų metų siekį Miglė. – Dabar patyriau, kad tuomet, kai įdedi daug darbo, jautiesi labiau nusipelnęs to išsipildymo.

Klasės draugei antrina Živilė:

– Mes taip susižavėję klausėmės pirmtakų įspūdžių, kad pažadėjome sau būtinai laimėti kitą Euroscola konkursą ir aplankyti tas vietas, apie kurias girdėjome kalbant. Jų žodžiai prilygo pasakai. Domino viskas: ir europarlamentarų darbas, ir sustojimai Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje. Atsitiko taip, kad užsidegę pradėjome aktyviau dalyvauti visuose renginiuose, visuose konkursuose, ypač susijusiuose su ES.

Živilė sako tik po Euroscola dienos suvokusi, koks iš tiesų atsakingas europarlamentaro darbas, kiek pastangų reikia norint priimti kad ir vieną vienintelį teisės aktą, gebėti išklausyti priešingas nuomones. Oponuoti. Argumentuoti. Likti tolerantiškam.

Kelionė, anot merginos, motyvuoja: norisi daugiau panašių konkursų atrasti, tobulėti, nes, pamatęs europiečių atvirumą, gebėjimą laisvai reikšti savo mintis, kaip tai daro, pavyzdžiui, britai, supranti, koks dar esi varžomas vidinių stereotipų.

Dirbdama savojoje frakcijoje, Živilė turėjo galimybę diskutuoti tema „Migracija ir emigracija". Paaiškėjo, jog dauguma galvoja, kad Pabaltijo šalims tai neaktualu. Taip pat keistasi nuomonėmis apie integraciją – svarstyta, kaip patiems europiečiams integruotis į kitas ES šalis.

-Europos Parlamentas pranoko lūkesčius, – teigia. - Nebūčiau patikėjusi, kad jauni žmonės galėtų taip pasiruošti, būti puikūs oratoriai. Įsitikinau, kad ta institucija – ne nuo visuomenės atsietas nesuprantamas darinys, bet kaip tik veikianti žmogaus gerovei, esanti labai arti jo. Juk net mūsų kaime nutiesta nauja gatvė, renovuota mokykla, vaikų darželis. Viskas skirta žmogui. Nemanau, kad tai tik ekonominė sąjunga.

LABIAUSAI PATIKO BENDRAUTI

Politiko duona nelengva pasirodė ir Erikai Pakarklytei. Juolab kad ruošdamasi konkursui buvo „atsakinga" už europarlamentarus: kiek jų yra, kokiems komitetams priklauso, kokias pareigas eina, kiek iš jų vyrų, kiek moterų ir pan.

-Į Europarlamentą turi susirinkti asmenybės, kurioms rūpi. Tos, kurios turi idėjų. Nori ten būti – privalai turėti idėjų.

Savajame komitete Erika diskutavo apie Europos ateitį – švietimo sistemos problemas ir jaunimo nedarbą. Siūlyta ieškoti galimybių, padedančių greičiau jauniems, studijas baigusiems žmonėms, įsidarbinti. Rekomenduota didesnes lėšas skirti aplinkosaugai, o ne kariuomenei – taip skambėjo belgų pasiūlymas.

Europos Parlamente labiausiai patiko laikas, skirtas bendravimui: su airiais, ispanais, švedais užmegzti kontaktai, tikisi gimnazistė, išliks ilgam.

Erika prisipažįsta susižavėjusi Amsterdamu. Apskritai visa kelionė – fantastiška, skatinanti tobulėti, laisvėti ir pritarti mokytojų teiginiui: „Mes jums atvėrėm kelią į Europą – dabar jau tik nuo jūsų priklauso, kiek ta galimybe pasinaudosite".

PER MINUTĘ – APSAKYTI MEILĘ

-Sveika, Europa!- emocingai kreipėsi į susirinkusiuosius Plenarinių posėdžių salėje Gintarė Stakėnaitė, vėliau garbę, tekusią pristatant Lietuvą, iliustruodama konkrečiai: – Stovint ten, nutirpsta ir rankos, ir kojos. Nebejauti savęs, bet žinai, kad saviškių negali nuvilti.

Na, o kalboje, rašytoje pačios Gintarės, turėjusioje tilpti į vos vieną minutę, skubėta apsakyti viską: kokia ta šalis, tokiu gražiu pavadinimu – Lietuva, kalbėta apie tai, kas kiekvienam brangu ir artima: didinga istorija, skambus žodis, krepšinis ir, žinoma, mylima Velžio gimnazija.

Gintarė dėkinga ją rengusiai anglų kalbos mokytojai ekspertei Rasai Stakienei, gimnazijoje pradėjusiai Debatų būrelį. Išraiškingumo, pasakoja, išmokusi lankydama teatro studiją.

Pro skvarbias dvyliktokės akis nepraslydo kitų šalių stiprybė: estai žavėjo savitu humoru, danai – drąsa, britai – begaliniu pasitikėjimu, kurio, įsitikinusi Gintarė, labiausiai lietuvaičiams ir trūksta. Dar kiti – spontaniškumu ar ekstravagancija. Įdomu buvo dalyvauti diskusijose.

Ar domina politiko karjera? Taip, neneigia. Dabar – apsisprendimo kelyje tarp šios ir aktorinio meistriškumo. Mergina realiai vertina lietuvių ir ES senbuvių patirtį: tiesa, judame į priekį, bet vis dar ryškūs skirtumai tarp nuomonių svarumo, todėl neabejoja – kadangi greitai tobulėjame, netrukus galėsime vieni į kitus žiūrėti kaip lygūs į lygius, ne iš apačios.

-Iš visų aplankytų miestų man labiausiai patiko Briuselis. Tas šurmulys, kažkodėl priminęs Kalėdas, bet tik išvykusi supratau, kaip aš myliu Lietuvą, – atvirauja Gintarė. – Mes neturim tų eifelio bokštų, triumfo arkų, bet esam iki skausmo tikri. Mes turim labai gražią istoriją, nuostabią kalbą, – ir ne viskas materija matuojama. Manau, svarbiausia – tai laikas. Jis brangiausias iš visų brangenybių ir jį reikia išnaudoti geriausiai, kaip tiktai gali.

ŽINOTI – TAI BŪTI PILIETIŠKAM

„Oi, girioj girioj" galingai ir tuo pačiu jautriai aidėjo po EP skliautais. Taip skambėjo lietuvių liaudies daina, atliekama Velžio gimnazijos abiturientės Indrės Strolytės.

-Labai norėjau sudainuoti kaip tik šitą dainą, nes man jos platumas asocijuojasi su Lietuvos miškais.

Motyvas, skambėjęs dar prieš kreipinį į Europą ir čiurlenęs viso įspūdingo velžiečių prisistatymo metu. Ir kol dvi merginos skubėjo papasakoti apie Lietuvą, vaizdo ekrane fotografijose užfiksuotose gražiausiose gimnazijos gyvenimo akimirkose vėrėsi lietuviška dvasia.

-Nepaprasta dainuoti tokiai auditorijai, – pripažįsta Indrė. – Tai – milžiniška atsakomybė. Jaudulys. Galiausiai karūnuojamas begaline euforija. Tokie išgyvenimai skatina lavintis. Susitikimai su bendraamžiais iš visos Europos verčia daugiau reikalauti iš savęs. Pamačius, kokie jie protingi, išprusę, suvokiau: žinojimas simbolizuoja pilietiškumą.

Dešimtokas Jokūbas Žižiūnas – atskira istorija, kaip ir reiškinys, nes, ko gero, nėra klausimo, į kurį jis neatsakytų. Pradedant geografijos subtilybėmis, beje, kaip tik ši sritis jam buvo patikėta rengiantis Eurloscolos konkursui, baigiant automobilių gamintojais, futbolo komandų lyderiais, dailininkais, meno premijų laimėtojais. „Jokūbai, tu rankos nebekelk"-, tramdė bendrakeleiviai daugiau nei šešis tūkstančius kilometrų per kelionę įveikusiame autobuse nerimstantį žiniuką, nes viktorinose, rengtose riedant per Prancūziją, Belgiją, Olandiją ar Vokietiją vaikinas buvo nepralenkiamas.

***

Kas paneigs: iš Euroscola dienos jie grįžo pasikeitę. Dvidešimt keturi Velžio gimnazijos gimnazistai, tapę tikrų tikriausiais ES šaukinio – „Suvienijusi įvairovę" – liudininkais.

 

Ingrida Paškauskaitė

 

 

 

 

„Ekonomika kaip pagalvių mūšis“
2023 m. Sep 15 d.

  Valstybinė mokesčių inspekcija rūpinasi vaikų finansiniu raštingumu. Rugsėjo 14 dieną 3-4 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo šiuolaikiškoje ir judrioje edukacijoje „Ekonomika, kaip pagalvių mūšis“. Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos mokestini [ ... ]

Integruotų veiklų savaitė
2023 m. Sep 14 d.

Šie mokslo metai Velžio gimnazijoje prasidėjo STEAM veiklomis, kurios yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijas, menus, matematiką. Rugsėjo 5–6 dienos buvo skirtos integruotos lietuvių kalbos ir menų bei integruotoms užsienio kalbų ir [ ... ]

Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics “ STEAM festivalis Turkijoje
2023 m. Jun 12 d.

  Gegužės 23–25 dienomis Velžio gimnazijos 2b klasės mokinukės Patricija ir Elysia bei mokytojos Edita Davidonytė, Jolanta Andriuškevičienė, Rima Stongvilienė ir Audronė Grinkuvienė dalyvavo baigiamajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ susitikime, kuris vyko Turkijoje, [ ... ]

Atlaidai Krekenavoje
2023 m. May 19 d.

Švč. Mergelės Marijos, Malonių Versmės, kasmėnesiniai atlaidai Krekenavoje. Šv. Mišias aukojo ganytojas Linas Vodopjanovas, giesmėmis džiugino Velžio gimnazijos mokiniai.
Skaitiniuose girdėjome, kaip mokiniai, maldoje kartu su Marija pralaukė Šventosios Dvasios dovanos. Ir mes šiandie [ ... ]

Projektas „Būk aktyvus ir saugus 4“
2023 m. May 12 d.

Džiugi žinia Velžio gimnazijos trečių klasių mokiniams – pagaliau startavo ilgai lauktas sveikatos rėmimo programos projektas „Būk aktyvus ir saugus 4“. Šis projektas jau skaičiuoja ketvirtus savo gyvavimo metus ir nepraranda populiarumo vaikų tarpe. Šiais metais veiklomis baseine  [ ... ]

Projektas „Gamink su SVEIKATIADA“
2023 m. Apr 18 d.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 5b, 6a ir 7a klasių mokiniai dalyvauja projekte „Gamink su SVEIKATIADA“. Projekto tikslas – išmokyti vaikus pasigaminti sveikatai palankius patiekalus pusryčiams, pietums, užkandžius. Velžio gimnazijos 6a ir 7a klasių mokiniai gamino puikų ir maist [ ... ]

Galvosūkiai ir mįslės apie sveikatą bei cukraus vartojimą
2023 m. Apr 17 d.


2023 m. kovo 21 dieną Velžio gimnazijoje lankėsi lektorė iš sveiko laisvalaikio studijos „Sveiki Sveiki” Justina Tuleikienė, kuri vedė edukacijas „Galvosūkiai ir mįslės apie sveikatą bei cukraus vartojimą”. Edukacijos sukurtos remiantis šiuo metu sparčiai išpopuliarėjusios i [ ... ]

„Erasmus+“ projekto „STEAM via Robotics“ partnerių susitikimas Mursijoje
2023 m. Mar 28 d.

Kovo 7–9 dienomis Velžio gimnazijos 2b klasės mokinukai Elysia, Justas, Markas ir trys mokytojos Edita Davidonytė, Jolanta Andriuškevičienė ir Rima Stongvilienė dalyvavo ketvirtajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ partnerių iš Turkijos, Anglijos, Ispanijos ir Lietuvos sus [ ... ]

Užsiimk joga su sveikatiada
2023 m. Mar 23 d.

2023 m. sausio–vasario mėn. vykusiame Sveikatiados konkurse „Užsiimk joga su Sveikatiada” dalyvavo ir Panevėžio r. Velžio gimnazijos visos pradinės klasės. Viso 11 klasių. Konkurso metu joga vyko atskiroms klasėms įvairiose mokyklos patalpose: šokių studijoje ant kilimėlių su bal [ ... ]

FIRST LEGO LEAGUE respublikinės varžybos
2023 m. Mar 14 d.

2023 metų kovo mėn. 4-tą dieną Velžio gimnazijos 4c klasės mokinių komanda pirmą kartą dalyvavo FIRST LEGO LEAGUE (FLL) SuperPowered sezono respublikinėse varžybose. Varžybos skirtos jaunus žmones sudominti mokslu, technologijomis, mokyti jas taikyti gyvenime. Šių metų FIRST LEGO Lea [ ... ]

Robotų olimpiada
2023 m. Mar 14 d.

Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“, švesdamas 4-ąjį gimtadienį, pakvietė ne tik miesto, bet ir rajono mokinius smagiai praleisti laiką „Robotų olimpiadoje“. Gimnazijos penktokai subūrė komandą, treniravo savo miklumą ir kovo 3 dieną dalyvavo mBot robotų varžybo [ ... ]

Trečiasis Erasmus projekto „STEAM via Robotics“ susitikimas Londone
2022 m. Dec 16 d.

Lapkričio 14–18 dienomis trys Velžio gimnazijos informacinių technologijų mokytojai: Edita Davidonytė, Audronė Grinkuvienė ir Viktoras Samoilovas, bei anglų kalbos mokytoja Rima Stongvilienė lankėsi trečiajame Erasmus+ projekto „STEAM via Robotics“ (liet. STEAM per robotiką) susiti [ ... ]

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779

Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k., LT-38128 Panevėžio r.

Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324

 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA
 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Straipsnių archyvas

Powered by mod LCA

Apie mus rašo

SvietimoNaujienos logo
 
STEAM failiukui nuoroda
 
GNTV logo 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1