Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

11-17 Skaitymas 2.jpg

erasmus logo     FlwICTLogo

2016 m. gegužės 30–birželio 2 d. ERASMUS+ KA2 tarptautinio projekto „Multidisciplinary flipped learning with ICT“ dalyviai (turkai, portugalai, ispanai, italai, lenkai, prancūzai, lietuviai ir latviai) susitiko Portugalijoje, Ponte de Limos miesto profesinėje mokykloje. Šį kartą šalių atstovai suvažiavo be mokinių. Penktasis susitikimas buvo skirtas apibendrinti pirmųjų metų projekto veiklas ir planuoti kitų metų veiklą. Panevėžio rajono Velžio gimnaziją atstovavo direktorius Rimtas Baltušis, lietuvių kalbos mokytoja Irena Kairevičienė ir anglų kalbos mokytoja Reda Raštutienė, kuri pristatė Lietuvos atstovų projekto veiklos ataskaitą už praėjusius metus.

Pirmą vakarą išėjome pėsčiomis pasižvalgyti po Ponte de Limos miestelį. Jo pavadinimas kilęs nuo upės pavadinimo, prie jos įrengtas miesto pliažas, vyko moksleivių mokslo metų pabaigos šventė. Nuo prabangaus viešbučio į miestą veda keli tiltai, bet pats įspūdingiausias viduramžius menantis akmeninis tiltas be turėklų. Jis veda tiesiai į viduramžių bokštą. Miestelis, kuriame auga apelsinai, citrinos, ruošiasi žydėti magnolijos, gražus siauromis gatvelėmis, kylančiomis į kalną, fontanais, keramikinėmis plytelėmis, vadinamosiomis „azulejomis“, dekoruotais namais. Plyteles į Portugaliją atvežė maurai. Čia jos taip tiko, kad net tapo nacionaline meno šaka. Ant jų rašomi gatvių pavadinimai, tapomi šventųjų paveikslai bažnyčiose ir ant pastatų išorinių sienų, jos nuostabiai dekoruotos, puošia parduotuvių ir kavinių interjerus, gyvenamuosius namus bei šaligatvius ir… gatvės grindinį. Mieste ypač įspūdingas saulės laikrodis su fontanu.
Su portugalais anglų kalba susišnekėti galima, tačiau tikrai ne visur. Ir nors dažnai teko pasitelkti ženklų kalbą, tačiau buvome sužavėti portugalų nuoširdumu ir noru suprasti. Todėl jautėmės labai gerai. Sužavėjo ekskursijų diena. Vykome į seniausią Portugalijos miestą, titulinio arkivyskupo buveinę – Bragą. Pakeliui aplankėme Guimaraes pilį. „Portugalijos lopšiu“ vadinama Guimaraes pilis buvo pastatyta X a. siekiant apsisaugoti nuo musulmonų ir normanų puldinėjimų. Keletą dešimtmečių XII a. ši pilis buvo oficiali Portugalijos karališkoji rezidencija. Vėlesniais amžiais pilyje buvo kalinami politiniai kaliniai, o dabar ji yra vienas iš nacionalinių šalies simbolių.
Braga portugalams tarsi italams Roma, tai katalikybės centras. XII a. iškilusi romanų stiliaus katedra pati gražiausia mieste. O šiemet šis miestas yra paskelbtas Europos kultūros sostine. Istorinis miesto centras yra saugomas UNESCO. Žavi miesto katedros, parkai, akmeniniu grindiniu išklotos gatvės ir šaligatviai. Visiems projekto dalyviams bus nepamirštamas vakaras restorane ant aukšto kalno, nuo kurio matosi visa miesto panorama. Už kalnų leidžiantis saulei draugystės vakaro metu ragavome skaniausią Portugalijos žuvį, gėrėme jų krašto vynus ir linksmai bendravome. Ponte de Limos profesinės mokyklos direktorius projekto dalyviams įteikė sertifikatus, o mūsų gimnazijos direktorius R.Baltušis vasario mėnesį pakvietė visus apsilankyti Lietuvoje.

Kitą dieną tarėsi projekto koordinatoriai, derino kitų metų planus. Vakarop nusprendėme aplankyti dar vieną Portugalijos miestą prie Atlanto vandenyno – Viana do Kastelas. Tai miestas šiaurės vakarų Portugalijoje, ties Limos žiotimis prie Atlanto vandenyno, greta sienos su Ispanija. Deja, vandenyne nusimaudyti nepavyko, nes pamatėme, kaip atrodo atoslūgis, kai vandenyno pakrantėje telieka akmenys, žolės, maži vandens telkinukai, į kuriuos bėga krabai. Tuomet apžiūrėjome gražų miesto senamiestį.

Taigi Atlanto bangų skalaujama Portugalija keliautojus žavi ne tik uolėtomis pakrantėmis, siauromis įlankėlėmis, šviežiomis jūros gėrybėmis ir saldžiuoju portveinu. Ne mažiau įdomus ir kultūrinis šios šalies palikimas. Džiaugiamės, kad projekto metu galėjome susipažinti su tokia gražia šalimi.

2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

Projekto dalyvė Panevėžio r. Velžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Irena Kairevičienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.