Rajono meninio skaitymo konkurso „Pavasaris pražydo žodžiais" nugalėtojai

Žygimantas Svetikas, 2b kl., – I v.,

Luknė Nosovaitė, 1b kl., – II v.,

Viltė Navikaitė, 4b kl., – III v.

Rajono matematikos olimpiados prizininkai

Oskaras Bielskis, 3a kl. – III v.,

Goda Palionytė, 4b kl., – III v.

Respublikinės technologijų olimpiados prizininkas

Arnas Kadys, IIb kl., – III v.

Rajono geografijos olimpiados prizininkės

Miglė Kielaitė, IIIa kl., – II v.

Goda Žičkutė, IIIa kl., – III v.

Respublikinio mokinių kūrybinių darbų parodos-konkurso „PLUNKSNA“ nugalėtojas

Nojus Baranauskas, 4a kl. –  I v.

Respublikinės geografijos olimpiados prizininkas

Vainius Kanišauskas, 7b kl., – III v.

2020-09-25 Biblioteka 1.jpg

Kiekvienais metais Lietuvoje LITEXPO parodų rūmuose vyksta knygų mugė, į kurią kasmet susirenka vis daugiau žmonių. Pasak Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, vis didėjantis knygų mugės dalyvių skaičius tik įrodo, kad lietuviai yra skaitanti tauta. Tačiau į šį bene vieną didžiausių Lietuvos kultūrinių renginių renkasi ne tik visi skaitantys tautiečiai, bet ir svečiai iš kaimyninių šalių. Šiais metais ir mes turėjome galimybę sudalyvauti knygų mugėje ir taip prisidėti prie Lietuvos kultūros skatinimo bei plėtojimo.

Kaip ir tikriausiai daugeliui knygų mylėtojų, taip ir man, didžiausią įspūdį paliko knygų gausa. Čia galima rasti ne tik pasaulinės literatūros, bet ir pačių naujausių lietuviškų debiutų, kuriuos pristato patys autoriai. Kiekvienas gali rasti knygų pagal savo poreikius: stingdančių nuotykių, šiurpių detektyvinių istorijų, lengvų romanų ar net mokslinių knygų, vadovėlių, pratybų. Šiais metais tikėjausi rasti knygų apie meną ir be galo nudžiugau, kai tik įėjusi į mugę pamačiau visą eilę įvairiausių leidyklų, meno centrų ir netgi Vilniaus dailės akademijos atstovus, kurie siūlė įsigyti pačių įdomiausių ir gražiausių knygų apie meną. Tokio knygų margumyno vedamas kiekvienas gali labai lengvai paklysti mintyse, ilgai dvejojusi, išsirinkau labiausiai patraukusią akį knygą.

Be visų literatūrinių debiutų nepamirškime ir laiko patikrintos klasikos, kurią radome Bukinistų pasaže. Tikriausiai ši vieta mane sužavėjo labiausiai! Pasažas dvelkė ne tik labai jaukia atmosfera, bet ir gausybe senų knygų, kurios kvietė peržvelgti senovinius viršelius ar visas knygų kolekcijas. Buvo labai įdomu peržvelgti senus žurnalus, kurie diktavo ne tik tuometines madas, bet ir skelbė svarbiausias naujienas. Visas Bukinistų pasažas kvietė pažvelgti į senąją lietuvišką ar pasaulinę literatūrą, o pati aplinka kūrė šiltą, nostalgišką atmosferą.

Be didelio knygų pasirinkimo čia gausu ir įvairiausių renginių, konferencijų, diskusijų ir užsiėmimų. Tikriausiai tiek vyresnius, tiek mažuosius žavi vaikų salė, kurioje kasmet savo jėgas išbandyti kviečia vis naujos veiklos: piešimas ant vandens, rašymas spausdinimo mašinėle, antspaudų gaminimas, animacijų kūrimas. Deja, į vieną iš diskusijų – Algimanto Čekuolio knygos pristatymą – kiek pavėlavome, tačiau sužinojome, kad dalyvavusiems susitikime laikas tikrai neprailgo. Šis svarbus Lietuvos kultūrai žmogus ne tik šmaikštavo, bet ir pasakojo apie keliones, pristatė savo naująją knygą.

Knygų mugėje buvau tik antrą kartą ir mano akį labai patraukė universitetai, kurie taip pat atvyko su savomis knygomis, suteikė žmonėms galimybę plačiau juos pažinti. Džiaugiausi pamačiusi ir universitetą, kuriame ateityje norėčiau studijuoti – Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Šio universiteto stende apžvelgiau knygas apie mane dominančią profesiją, peržvelgiau kitus universiteto pasiūlymus. Taip pat dėmesį prikaustė ir Europos Parlamento kampelis, kuriame buvo gausu įvairios informacijos, svarbios ir įdomios įvairaus amžiaus žmonėms.

Knygų mugė ne tik plėtoja mūsų šalies kultūrą, bet ir suteikia naujos patirties, leidžia praplėsti savo akiratį. Čia ne tik kuriama jauki atmosfera, kviečianti pasinerti į literatūros pasaulį, bet ir visi žmonės skatinami skaityti, pateikiant svarbius argumentus, kartu sprendžiant problemas, kurios mažina susidomėjimą knygomis. Čia pristatoma naujoji rašytojų karta, supažindinama su naujomis knygomis, nagrinėjami senieji literatūros šedevrai. Šiame bene didžiausiame Lietuvos kultūriniame renginyje galima ne tik labai smagiai praleisti laiką, bet ir pasisemti naujų idėjų, susipažinti su naujais žmonėmis ir svarbiausia – prisidėti prie mūsų šalies kultūros.

Ia klasės mokinė Dominyka Vinciūnaitė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.