telefonas     (8 45) 595 324                         email     rastine@velzio.panevezys.lm.lt                           

Foto kaledinis Foto3 Foto2 Foto1

Sveikiname

Sveikinu

 Rajono chemijos olimpiados prizininkė

Smiltė Burmonaitė, Ib kl.  – II v.

 

Rajono anglų k. olimpiados prizininkai

Goda Narkutė, IIIb kl. – I v.,

Arnas Kadys, IIIb kl. – III v.

 

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

2020-12-03 2b Kalėdos 1.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Žurnalistų tinklaraštis

zurnalistai

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

Š.m. lapkričio 4 d. Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai aktyviai tęsė rudens atostogas Kernavėje ir Trakuose. Neformaliojo vaikų švietimo projekto „Pažink Lietuvos sostines” dalyviai susiruošė aplankyti pirmąsias Lietuvos sostines.

Pirmiausia vingiuotais keliais pasiekėme Kernavę – pirmąją Lietuvos sostinę. Ji garsi piliakalniais ir turtinga istorija. Susiskirstę į tris grupes skautai pasileido istorijos keliais. Vieni lankėsi archeologijos ir istorijos muziejuje, kuriame gausu archeologinių, istorinių eksponatų, leidžiančių pažinti Lietuvos istoriją iš arčiau. Kita grupelė pradėjo savo kelionę nuo piliakalnių. Istorijos mokytoja Vaida Bakšienė pravedė istorijos pamoką ant senųjų Kernavės piliakalnių, kur ne tik prisiminėme senuosius baltų tikėjimus, bet ir palakstėme piliakalnių takeliais, apsilankėme atstatytoje XIII–XIV a. amatininkų gyvenvietėje, išsiaiškinome, kokiomis sąlygomis gyveno lietuviai, kaip amatus gebėjo, kur ir kokius gyvūnus laikė. Trečioji skautų grupė žingsniavo iki garsaus skulptoriaus Henriko Orakausko studijos-galerijos „Šulinys”. Neįprastoje aplinkoje, kupinoje nuostabių darbų, dalyvius pasitiko paprastas, nuoširdus ir labai įdomus menininkas. Sunku buvo patikėti, kad šio žmogaus rankomis gaminamos unikalios metalo skulptūros. Sodyboje pilna mažų ir didelių darbų, žaidimams skirtų įrenginių. Žinoma, skautams labiau patiko pašaudyti iš senosios patrankos, pažaisti krepšinį ir boulingą. Po pukių istorinių pamokų visi sugužėjome į studijos kavinę sušilti, atsigerti vaistažolių arbatos ir pasivaišinti kibinais.

Pasistiprinę ir sušilę pasukome į Trakus. Tikėtina, kad būtent į SenuosiusTrakus 1321 m. Gediminas iš Kernavės, ar kurios kitos vietos, perkėlė savo, kaip LDK monarcho sostinę, pastatydamas pilį. Tai kaipgi neaplankyti pilies. Pasiskirstę į tris amžiaus grupes, kartu su gidais išsibarstėme po Trakų pilį. Vyriausieji dalyvavo viduramžių karybos edukacinėje programoje, kurioje turėjo galimybę susipažinti su ginklais ir riterių šarvais, juos pasimatuoti, pasiimti į rankas kalaviją, arbaletą ir nors trumpai pabūti riteriu. Kita grupė pasileido į kelionę Vytautu Didžiojo pėdomis. Kunigaikščio menėje buvo pristatyta valdovo asmenybė, skautai galėjo pasigaminti Vytauto Didžiojo antspaudą. Patys jauniausieji skautai klausėsi pilies pasakos, kuri susijusi su pilies legendomis, po to jie piešė ir spalvino legendų iliustracijas.

Kiekvienas lietuvis turi žinoti savo krašto istoriją. Šio projekto veiklomis norime, kad kiekvienas skautas augtų savo šalies patriotu, žinotų savo krašto istoriją, jos kūrėjus ir patys prisidėtų gerais darbais prie šalies istorijos kūrimo.

Ši edukacinė pažintinė išvyka, kupina istorinių faktų, dar ilgai liks skautų atmintyje.

 

NVŠ projekto „Pažink Lietuvos sostines” koordinatorė Jurgita Kuprinskienė

 

 

 

 

 

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779
Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k.,
LT-38128 Panevėžio r.
Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324
 
 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Priėmimas

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2022 m. sausio 10 d.

SKAITYTI DAUGIAU >>

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA

 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

Naujienų prenumerata