telefonas     (8 45) 595 324                         email     rastine@velzio.panevezys.lm.lt                           

Foto kaledinis Foto3 Foto2 Foto1

Sveikiname

Sveikinu

 Šalies 1–4 kl. piešinių konkurso „Kalėdinis sapnas“ prizininkės

Elysia Ogbebor, 1b kl.  – II v.

Gabrielė Žilinskaitė, 1b kl. – III v.

 

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

Atsitiktinė nuotrauka

2020-12-03 2b Kalėdos 1.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Žurnalistų tinklaraštis

zurnalistai

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

erasmus logoKA2 - Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices Strategic Partnerships for Schools Only-European Union Project

 

Laimėtas Erasmus+ KA2 tarptautinis projektas „Multidisciplinary Flipped learning with ICT” nudžiugino Velžio gimnazijos bendruomenę

2015 m. rugsėjo mėnesį gauta žinia apie finansuotą Erasmus+ KA2 tarptautinį projektą „Multidisciplinary Flipped learning with ICT” nudžiugino Panevėžio rajono Velžio gimnazijos bendruomenę. Tai puiki galimybė tobulintis mokytojams ir mokiniams, puiki galimybė pažinti kitos šalies kultūrą ir jos žmones. Projekte dalyvauja aštuonios šalys – Turkija, Lenkija, Portugalija, Latvija, Ispanija, Italija, Lietuva ir Prancūzija. Projekto koordinatorė yra Turkija. Izmir miesto Girne ortaokulu mokykloje dirbanti IT mokytoja Ayla Savasci sumanė idėją ir subūrė šaunią komandą. Projekto tikslas – technologijų pagalba išmokti naudoti ir pritaikyti mišraus mokymo būdą, kuris yra novatoriškesnis, labiau orientuotas į mokinį. Ši mokymosi forma dar vadinama atvirkštine klase arba atvirkštiniu mokymusi. Tam dažniausiai naudojami mokytojo sukurti pamokos vaizdo įrašai, kuriuos mokinys peržiūri namuose, stengiasi juos suprasti, o tada pritaiko žinias, įgytas klasėje, spręsdamas ar atlikdamas užduotis. Naudodamas šį metodą mokytojas turi daugiau laiko pamokos metu bendrauti su mokiniu, tokioje pamokoje jis tampa mokinio padėjėju ir patarėju.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas vyko labiausiai nuo Lietuvos nutolusioje Europos valstybėje – Portugalijoje, Portugalijos miestelyje Arcos de Valdevez. Tai šiaurės regionas, turintis maždaug 2200 gyventojų. Miestelis ribojasi šiaurėje su Monsoon, į šiaurės rytus su Melgaço, į rytus su Galicijos, į pietus nuo Ponteda Barca, pietvakariuose ir vakaruose Pontede Lima ir vakaruose Paredesde Coura. Gyvenome viešbutyje, esančiame dešimt minučių kelio pėsčiomis iki miestelio centro. Pro viešbučio langus matėsi kalnai, citrinų, apelsinų, palmių medžių sodai. Portugalų virtuvė labai turtinga. Tradiciniai patiekalai yra keptos, marinuotos sardinės, kepta ant žarijų žuvis Arcos de Valdevez. Miestelio žmonės yra labai paslaugūs, nuoširdūs, bendraujantys ir dėmesingi, besišypsantys ir besidžiaugiantys gyvenimu, visai nepriklausomai nuo amžiaus.

Vizito metu susipažinome su krašto kultūra, etnografija, vaikščiojome po parkus, bažnyčias.

Čia gausu įvairių tautų kultūros paminklų, muziejų po atviru dangumi ir UNESCO saugomų objektų. Tai romėnų architektų pastatytas ARCOS DE VALDEVEZ tiltas, bažnyčios, parkai su skulptūromis bei įvairiausių augalų ir medžių gausa.

Pirmąją dieną atvykęs autobusas mus nuvežė į Epralima profesinio rengimo mokyklą, kurioje mus pasitiko Portugalijos projekto koordinatorė Carla. Pirmoji diena prasidėjo nuotaikingais prisistatymais, susipažinimais. Projekto koordinatorė Ayla pristatė projekto gaires, aptarėme veiklas. Mus aplankė miestelio meras, mokyklos skyrių vadovai. Jie išsakė savo mintis, pasidžiaugė, kad mokykla dalyvauja projekte ir kad sulaukė tiek garbingų svečių. Antroji ir trečioji dienos buvo skirtos vadovų mokymams. Mes mokėmės dirbti ir pritaikyti Jing, Snagit, Camtasia kompiuterines programas, kurti brošiūras naudodami Lucidpress programą. Mus mokė informacinių technologijų dėstytojas Paulo Simoes iš Bragos universiteto. Kavos pertraukėlių metu mes vaišinomės kava ir pačių studentų iškeptais pyragais, nes šioje profesinėje mokykloje net trys kursai skirti virėjams, padavėjams. Ketvirtąją dieną mes aplankėme Porto miestą – pasaulinę porto vynų sostinę. Porto miestas, nors ir ne sostinė, Portugalijos istorijoje įrašytas neištrinamai. Šalies pavadinimas būtent ir kilo nuo šio miesto lotyniško pavadinimo – Portus Cale. Šio krašto pasididžiavimas, kultūros dalis, neatskiriama nuo jo įvaizdžio, – porto vyno (dažnas ir kitas šio gėrimo pavadinimas – portveinas). Mūsų pažinimas su šiuo miestu ir prasidėjo apsilankymu žymiausioje pasaulinio lygio porto vyninėje „Calem“. Gidas pravedė puikią ekskursiją, kurios metu sužinojome daug įdomių dalykų apie vyno gamybą ir jo ypatybes. Geriausi Porto vynai yra iš Portugalijos Douro regiono. Portas dar vadinamas tiltų miestu. Jie kerta Doero upę bei jungia miestą su Vila Nova de Gajos miesteliu. Iš Porto senamiesčio, perėjęs žymiuoju Gustavo Eifelio suprojektuotu tiltu, kurio metalinės konstrukcijos primena Eifelio bokštą Paryžiuje, patenki į kalnuotą rajoną. Siaurutėlės gatvelės, grįstos akmenimis, kyla ir leidžiasi stačiomis Doero upės pakrantėmis, o jas vainikuoja ant Vėtrų kalvos iškilusi dvylikto amžiaus katedra Se. Toks pasivaikščiojimas ir vaizdai aplinkui užgniaužia kvapą… Akių neįmanoma atitraukti nuo namų fasadų – beveik visi jie puošti glazūruotomis plytelėmis: baltomis su mėlynais ornamentais, reljefinės ryškiai geltonomis, rečiau žalios ir vyšninės spalvos. Mus sužavėjo mažos kavinukės, kuriose telpa vos trys ar penki staliukai. Nepamiršome pabraidyti Atlanto vandenyne, žavėjomės apsilankę senojoje 1909 m. atidarytoje Lello ir Irmao bibliotekoje su įspūdingu interjeru ir vitražais. Grįžusių iš Porto mūsų laukė iškilminga vakarienė su skaniausiais patiekalais. Vakarienės metu sveikino mokyklos direktorius ir visiems dalyviams įteikė sertifikatus.
Paskutinioji susitikimo diena buvo liūdniausia, nes laikas labai greitai pralėkė. Pajutome, kad sutikome daug nuostabių draugų. Aptarę kito susitikimo detales buvome pakviesti į mokinių suruoštus prabangius pietus. Šios mokyklos studentai mus aptarnavo ir labai mandagiai su mumis bendravo. Pietus užbaigėme kiekvienos šalies tradiciniais šokiais.

2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

Projekto koordinatorė Jurgita Kuprinskienė

 

 

 

 

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779
Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k.,
LT-38128 Panevėžio r.
Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324
 
 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Priėmimas

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2022 m. sausio 10 d.

SKAITYTI DAUGIAU >>

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA

 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

Naujienų prenumerata