Virvės traukimo festivalio komandas-nugalėtojas:

4a kl. komanda – I v.,

5c kl. komanda – I v.,

6c kl. komanda – I v.,

7a kl. komanda – I v.,

7b kl. komanda – II v.,

I–III kl. komanda – II v.

2020-10-07 savizudybiu seminaras 1.jpg

Lapkričio 11 dieną debatų būrelio nariai išvykome į Vilnių. Pirmiausiai apsilankėme Valdovų rūmuose rengiamoje parodoje apie eurą. Ten plačiau susipažinome su mūsų šalies naująja valiuta – euru. Įgijome daugiau žinių apie eurų istoriją, banknotų dizainą, gamybą, apsaugos priemones, susidėvėjusių pinigų naikinimą ir išmokome atskirti tikrą banknotą nuo padirbto.

Po to vykome į Lietuvos rusų dramos teatrą žiūrėti Britanijos teatro premjeros „Frankenšteinas", pastatytos pagal to paties pavadinimo romaną. Atvažiavę pajutome klasikinio teatro atmosferą bei svetingumą. Šį spektaklį režisavo ir pastatė Paul Stebbings. Spektaklis sužavėjo tuo, kad į veiksmą buvo įtraukti ir salės žiūrovai. Režisierius puikiai atliko savo darbą, į tragišką istoriją įpinęs šiek tiek komiškų ir juokingų elementų, kurie dar labiau prikaustė dėmesį. Frankenšteinas įmena gyvybės paslaptį ir pasirodo sugebantis prikelti gyvybę negyvame žmogaus kūne, surinktame iš atskirų dalių. Daugelį mėnesių plušęs labaratorijoje, su entuziasmu Frankenšteinas pasiekia savo tikslą – sutveria gyvą padarą. Šis visiems puikiai pažįstamas siužetas dar kartą sužavėjo visus žiūrovus. O profesionali bei neprilygstama aktorių (Mag Travers, Kieran Mortell, Gareth Fordred, George McLean) vaidyba bei jų tobula anglų kalba dar labiau įtraukė į tragišką Frankenšteino gyvenimą. Beveik dvi valandas rodoma pjesė nė kiek neprailgo ir nepaliko abejingų.

Į Velžį sugrįžome kupini naujų ir malonių įspūdžių. Džiaugiamės, jog galėjome ne tik įgauti kultūrinės patirties, tačiau ir patobulinti anglų kalbos žinias.

G.Maskvitytė, II a gimnazijos klasės mokinė