2019-09-20 Kurybingumo mokykla 2.jpg

Panevėžio rajono skautai 2020 m. liepos ir rugpjūčio mėn. aktyviai dalyvavo vasaros stovyklose „Žemės vaikai|“, kurios buvo finansuotos Panevėžio rajono savivaldybės.

Liepos 5–9 dienomis Panevėžio krašto skautai iš Naujamiesčio ir Krekenavos rinkosi į Panevėžio rajono Krekenavos regioninį parką. Stovyklos programa buvo labai turininga ir įdomi. Skautai ėjo į žygį iki buvusio Slabados vandens malūno, vykdė skautoramą, žaidė, dainavo prie laužo, darė gerąjį darbelį, kūrė ir mokėsi lipdyti iš molio. Nors ne kartą išmaudė lietus, bet nuotaikos nesugadino, visi grįžo namo su maloniais prisiminimais.

Rugpjūčio 10–14 dienomis Panevėžio krašto skautai iš Velžio ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijų bei Vadoklių pagrindinės mokyklos stovyklavo Vilktupio stovyklavietėje, Žaliojoje girioje.

Stovyklos programa buvo labai aktyvi, su daugybe iššūkių, įdomių veiklų bei naujų pažinčių.

Stovyklautojai mokėsi keramikos gudrybių, gaminosi muilą, stovyklos simbolį darėsi iš modelino. Taip pat bendravo su šamane, kuri pasakojo apie bioenergetines galias ir žolelių naudą. Visi dalyviai patys susidėliojo po sveikatos maišelį. Kūrė pasakas,kurios buvo iliustruotas ant lipnios plėvelės juostų ir labai pagyvino žaliuojančią aplinką, Kurdami mandalas iš gamtinių medžiagų, skautai išsakė savo jausmus, taip visapusiškai atsiskleisdami. Mažiausieji stovyklautojai, padedami vadovės Gedmos, sukūrė ir sudėliojo vabaliukams namelį, kuris džiugins miško gyventojus.

Sulaukėme ir svečių. Panevėžio krašto Žmonių su negalia sąjungos nariai paįvairino mūsų gyvenimą miške. Sąjungos pirmininkas Jonas mokė žaisti „Bočia“ žaidimą, Gintaras visiems paruošė nuostabius pietus – plovą, o Žilvinas džiugino savo augintinių pasirodymu.

Kokia skautiška stovykla be pionierijos darbų, mazgų rišimo, skautiškų žaidimų, šūkavimų, žygio, skautiškos duonelės kepimo, skaniausio deserto (banano su šokoladu) ragavimo ir vakaro laužų su dainomis bei keistais šamanės burtais ir garsais.

Dalyviai išvyko kupini emocijų, daug išmokę, daug sužinoję ir susiradę ne vieną bendražygį.

Lietuvos skautijos padalinio Panevėžio krašto seniūnė Jurgita Kuprinskienė