2019-09-19 Kurtuvenai 1.jpg

Liepos 7–13 dienomis Panevėžio krašto skautai važiavo į tarptautinę Baltijos šalių stovyklą „The jump“ Latvijoje. Stovykla vyko labai gražioje aplinkoje, ,,Ezernieki" turizmo centre. Gyvenome šalia ežero, todėl kai kurie užsiėmimai buvo organizuoti ant vandens. Skautai gyveno miško teritorijoje, 4-iose atskirose pastovyklėse. Stovykla buvo rengiama skautams iš Baltijos šalių, tačiau atvyko skautų ir iš kitų šalių: Izraelio, Prancūzijos...

Stovyklos metu oras nedžiugino, kadangi palynodavo, tačiau mes buvome pasiruošę bet kokiam orui, tad lietus tikrai nuotaikos nesugadino. Programa pasirodė labai įvairi ir įdomi. Grupėse buvome suskirstyti pagal amžių ir skirtingas šalis, kad kuo daugiau pabendrautume su kitų šalių skautais. Kadangi stovykloje teko daug kalbėti angliškai, patobulinome savo anglų kalbos žinias. Buvo įdomu išmokti keletą ir kitų kalbų žodžių. Vieną iš stovyklos dienų visi ėjome į žygį, jaunesni skautai grįžo tą pačią dieną, o vyresnieji nakvojo kitoje sodyboje. Pats žygis nebuvo lengvas, ėjome per miškus. per purvynus, bet linksma ir įdomu nugalėti sunkias gamtos kliūtis ir įveikti duotas užduotis. Užduotys buvo įvairios ir teko pamiklinti galveles. Reikėjo apskaičiuoti medžių tankumą tam tikrame plote, nuspręsti kiek co2 turi kėdė ar medinis šaukštas. Labiausiai patiko dainuojant trepsėti kojomis ritmą ir komandos vadovui pririnkti saują mėlynių ir dovanoti saldumynus, kurių neturėjome, bet teko suktis iš padėties.Teko ir tiltus per upę statyti, ir durpių laukais eiti – visko buvo... Taip pat stovykloje vyko ir mugė, kurios metu galėjai pardavinėti, ką norėjai, ir užsidirbti „popierinių“ pinigų. Vieni siūlė savo gamybos apyrankes, movas kaklaraiščiams, pačių keptus blynus ar duoną su sūriu, kiti darė masažus, pynė plaukus – skautai labai išradingi. Prieš paskutinę stovyklos dieną visą naktį vyko koncertas, buvo labai linksma, kai kurie šoko prie scenos, kiti žaidė žaidimus, visi kažką veikė. Na, o kitą dieną jau turėjome išvykti.

Stovykla mums paliko milžinišką įspūdį ir parodė, kad visi skautai, nesvarbu, iš kokios jie šalies ar kokios tautybės, yra broliai ir sesės. Tai viena geriausių stovyklų, kokioje tik esame buvusios. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti šioje programoje.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos skautų draugovės „Austėja“ patyrusios skautės Vaiva Chimičiūtė ir Urtė Gumbinaitė