2019-12-02 vakarone 2.jpg

Velžio gimnazijos biblioteka informacinis centras tradiciškai paminėjo Saugesnio interneto dieną. Šių metų šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ (angl. „Together for a better internet“) kviečia atkreipti dėmesį į internetą kaip į erdvę, kurioje gyvename beveik kaip ir realiame pasaulyje. Elektroninė erdvė jau tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi, kur turime galimybę bendrauti, mokytis, pažinti pasaulį. Tam, kad virtualiame pasaulyje išvengtume nemalonių patyrimų, kad būtume saugūs, būtinas kiekvieno mūsų indėlis į geresnio interneto kūrimą. Kiekvienas turėtume atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

Šiandien mobilusis telefonas yra nepakeičiama bendravimo ir informacijos priemonė, siūlanti daugybę patrauklių galimybių – juo galima fotografuoti, filmuoti, įrašyti garsą, prisijungti prie mobiliojo interneto, siųsti ir gauti įvairaus turinio žinutes, žiūrėti televiziją ar naudotis vaizdo skambučiais. Kitaip sakant, mobiliuoju telefonu galima daryti beveik tą patį, ką ir prie interneto prijungtu asmeniniu kompiuteriu. Todėl gimnazijos antrokai mokėsi atsakingai naudotis mobiliaisiais telefonais. Diskusijų metu vaikai suprato, kad naudotis mobiliuoju telefonu ir jame esančiu internetu reikia atsakingai: asmens privatumo duomenys, netinkamas turinys yra labai svarbu. Vienbalsiai buvo nutarta, kad iškilus neaiškumams visada kreiptis į suaugusius. Kuo daugiau laisvės ir galimybių – tuo didesnė atsakomybė.

Dalia Kukenienė