Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojai:

Miglė Chimičiūtė, 6b kl. – I v.

Dovas Zackevičius, 6b kl., – II v.,

Marija Žukauskaitė, 6b kl., – III v.

Rajono meninio skaitymo konkurso „Pavasaris pražydo žodžiais" nugalėtojai

Žygimantas Svetikas, 2b kl., – I v.,

Luknė Nosovaitė, 1b kl., – II v.,

Viltė Navikaitė, 4b kl., – III v.

Rajono matematikos olimpiados prizininkai

Oskaras Bielskis, 3a kl. – III v.,

Goda Palionytė, 4b kl., – III v.

Respublikinės technologijų olimpiados prizininkas

Arnas Kadys, IIb kl., – III v.

Rajono geografijos olimpiados prizininkės

Miglė Kielaitė, IIIa kl., – II v.

Goda Žičkutė, IIIa kl., – III v.

2020-11-28 Pirmoji pagalba 2.jpg

Lapkričio 22 d. gimnazijoje penktąjį kartą susibūrė mokinių teatro kolektyvai pasidalinti savo spektakliais ir jaukiai pabendrauti. Nors gimnazijoje dėl streiko nevyko pamokos, žiūrovų salėje netrūko, ir atėjo jie ne iš pareigos, ne vietoj pamokos, o todėl, kad tikriausiai neabejingi teatrui ir gimnazijos tradicijoms.

Tradicinis mokinių teatro sambūris – Panevėžio r. savivaldybės lėšomis remiamo socializacijos projekto „Per teatrą į vaiko širdį“ renginys. Renginio tikslas – puoselėti nebe pirmus metus gimnazijoje besitęsiančias teatro tradicijas, suburti mokinių teatro kolektyvus, bendradabiauti ir pasidalinti savo darbais bei patirtimi. Šiemet į teatro šventę jau antrąkart atvyko Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dramos studija „Alyvos“ (vadovė Rasa Kulytė-Polini), taip pat nuolatiniai mūsų bičiuliai Paįstrio kultūros centro jaunimo teatras „Skruzdėlė“ (vadovė Daiva Krišgalvienė) ir, kaip kasmet, savo spektaklį parodė mūsų gimnazijos IV gimnazijos kl. teatro grupė (vadovė Regina Švagždienė). Teatro šventė prasidėjo renginį pristatančiu teatralizuotu III g. kl. teatro grupės mokiniu etiudu ir gimnazijos direktoriaus R.Baltušio sveikinimu. Šiais metais teatro sambūrio spektakliai buvo gana skirtingi tiek turiniu, tiek išraiškos priemonėmis. Vilniečiai atvežė subtilų spektaklį „Lygiosios trunka akimirką“ pagal I.Mero romaną. Į holokausto temą buvo pažvelgta jautriai, nuoširdžiai, jaunų žmonių akimis. Žiūrovus ypač sužavėjo organiška jaunų aktorių vaidyba, išradingi scenografiniai sprendimai – šešėlių efektai, du veiksmo planai, vaizdai ekrane. Paįstrio jaunimo spektaklis „Išvarymas iš rojaus“ (pagal J. Mažeikienės pjesę) palietė skaudžias jaunimo santykių problemas: patyčios, atstūmimas, brutalumas, fizinis ir psichologinis smurtas. Žiūrovams ypač patiko išradinga režisūra, minimalistinė scenografija. Velžiečiai parodė spektaklį „Kruizas“ pagal moksleivės M.Zurbaitės pjesę. Spektaklyje ironiškai pažvelgta į mūsų vartotojiškumą, dvasinį skurdą, manipuliavimą žmonėmis. Žiūrovus labiausiai įtraukė aktorių vaidyba, juk vaidino savi – draugai, pažįstami. Po spektalių žiūrovai galėjo pasodinti jiems labiausiai patikusius aktorius ant „karštosios kėdės“ ir užduoti jiems klausimų. Spektakliuose vaidinusiems aktoriams ir kitiems, prijaučiantiems teatrui, buvo skirtas edukacinis užsiėmimas – teatro pamoka su jaunu teatro pedagogu iš Viniaus S.Nėries gimnazijos Ryčiu Kopūstu. Joje ne tik atsipalaidavome, išlaisvinome savo fantaziją, bet ir šiltai pabendravome. Visi dalyviai susėdę, prie arbatos puoduko, sutarėme, kad bendradarbiausime ir skleisime žinią apie mokyklinį teatrą toliau.

Nuoširdžiai dėkoju gimnazistams Arminui Š, Matui M., Armandui K. (II a. g. kl.), bibliotekos darbuotojoms, Vilmai S., muzikos mokytojai Zitai T., gitaros būrelio vadovui Mantui Š. už pagalbą renginio metu ir gimnazijos mokiniams, išgelbėjusiems renginį, – be žiūrovų jis būtų netekęs prasmės.

Projekto koordinatorė, renginio organizatorė Regina Švagždienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.