2020-10-05 Anykščiai 2.jpg

Gegužės 24 d. Velžio gimnazijoje XIV-ajai abiturientų laidai nuaidėjo Paskutinis skambutis. Tai laida, kurios talentingiausieji mokiniai šlovino savo mokyklą įvairiose olimpiadose, konkursuose pelnydami prizines vietas, dalyvavo šalies ir tarptautiniuose projektuose. Su savo šauniais auklėtiniais šiemet atsisveikino mokytojos O.Šapalienė ir J.Kuprinskienė.

Abiturientus, atvykusius didžiuliu autobusu, tradiciškai su balionais pasitiko ne tik gimnazijos mažiausieji, bet ir visa bendruomenė. Pabuvę paskutinėje pamokoje su savo auklėtojomis, abiturientai lydimi pirmokų susirinko į aktų salę.

Paskutinio skambučio šventę visada gaubia jaudinanti atmosfera, tad dainuojamos dainos, paskutinį kartą sakomi direktoriaus, pavaduotojos, auklėtojų ir tėvų linkėjimai jaudina ir tikriausiai pasiekia jaunų žmonių širdis. Galime pasidžiaugti, kad šiemet atsisveikinti su mūsų abiturientais atvyko ir Panevėžio r. meras P. Žagunis. Tradiciškai vienu iš svarbesnių šventės akcentų mūsų gimnazijoje būna III g. kl. mokinių dovana išeinantiems – spektaklis. Šį kartą teatro grupės mokiniai su teatro mokytoja R.Švagždiene pastatė spektaklį „Kruizas“ pagal M.Zurbaitės pjesę. Ironišku spektakliu bandėme pasakyti, kad gyvenime daug dviveidiškumo ir netikrų šypsenų. Žmones užvaldęs vartotojiškumas ir dvasios skurdas, o spektaklyje žmogus paprašęs įengti laive biblioteką – tampa tiesiog nepageidaujamu. Tai tarsi perspėjimas, į kokį pasaulį išeina šie jauni žmones.

Paskutinį žodį tarė ir abiturientai: humoristinis „Testamentas“ trečiokams, dovanos mokyklai, auklėtojoms, gėlės mokytojams ir, žinoma, paskutinis išeinančiųjų valsas, kuris abejingų paprastai nepalieka. Graži jaunystės šventė pasibaigė, o toliau dar egzaminai, virpulį keliantis jų rezultatų laukimas, savo kelio pasirinkimas ir kelionė toliau gyvenimo traukiniu... Kartais svaiginanti, kartais gniuždanti, bet kitaip juk nebūna.

Neformalaus ugdymo organizatorė Regina Švagždienė