2020-05-18 skautai 2.jpg

Sausio 30–vasario 5 dienomis 24 Velžio gimnazijos mokiniai ir 3 mokytojai išvyko į Prancūzijos miestą Strasbūrą – Europos Parlamento būstinę. Ši kelionė – tai dovana Velžio gimnazijos komandai už 2017 metų spalio mėnesį laimėtą Euroscolos konkursą. O ji išties buvo nepakartojama. Pakeliui aplankėme nuostabaus grožio Čekijos sostinės – Prahos įžymybes: Prahos pilį, šv. Vito katedrą, Karolio tiltą ir senamiestį.

Kitą dieną jau buvome Strasbūre. Su jauduliu ėjome į Europos Parlamento rūmus. Čia šurmuliavo moksleiviai iš 21 Europos Sąjungos šalies. Renginio darbotvarkė buvo įdomi. Moksleiviai pristatė savo šalis ir gimnazijas. Velžio gimnaziją pristatė Dominyka Vinciūnaitė ir Andrėja Žilytė. Po to visą dieną praleidome klausydamiesi europarlamentarų ir EP darbuotojų pasakojimų, turėjome galimybę bendrauti su jaunimu iš visos Europos Sąjungos, diskutuoti įvairiomis svarbiomis Europai bei pasauliui temomis ir pristatyti savo idėjas. Kaip tikri parlamentarai išklausėme pranešimų apie įvairias Europos problemas, balsavome „už“ ir „prieš“. Tomas Vaitelis kartu su trimis kitų šalių moksleiviais tapo Euro viktorinos nugalėtoju. Turiningai praleistas laikas Europos Parlamente prabėgo nepastebimai. Su pasididžiavimu stebėjome, kaip renginio uždarymo metu pirmoji į salę buvo įnešta Lietuvos trispalvė. Tai buvo tikrai nepakartojamas reginys, sužadinęs mūsų patriotinius jausmus.

Ši kelionė buvo labai įdomi, suteikė daug žinių bei patirties. Visi esame dėkingi gimnazijos mokytojams, padėjusiems mums pasiruošti projekto veikloms: Kęstučiui Bražinskui už paruošimą Euroscolos konkursui, Rasai Stakienei už paruošimą debatams anglų kalba bei Ritai Storastienei už rūpestį kelionės metu.

IIa klasės mokinė Andrėja Žilytė