Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

2020-12-22 Piešinių konkursas.jpg

Rugsėjo 9 dieną Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ buvo pakviesti dalyvauti miesto gimtadieniui skirtoje jaunimo organizacijų mugėje. Visą dieną Laisvės aikštėje Panevėžio krašto J.Zikaro, Austėjos ir Petkevičaitės Bitės draugovių skautai vaišino praeivius pačių iškeptais saldumynais ir arbata. Patyrusių skautų paruošta laipiojimo trasa tarp medžių sudomino mažuosius šventės dalyvius. Po mugės puikiai nusiteikę dainuodami skautai žengė kartu su visais dalyviais gimtadienio eisenoje.

Rugsėjo 16 dieną neformaliojo vaikų švietimo programoje „Lietuvos skautijos vaikų ir jaunimo programa” dalyvaujantys skautai vyko į Panevėžio rajoną. Vadokliuose jų laukė Partizano Vyčio draugovės skautai. Saulėta dieną pradėjome rikiuote prie Vadoklių pagrindinės mokyklos. Vadovė Edita Vanagienė priminė, kad ši diena skirta Lietuvos skautijos gimtadieniui. Rugsėjo 15 dieną Lietuvos skautija skaičiuoja 22-uosius gyvavimo metus. Ji pakvietė prisiminti istoriją, pirmąjį Lietuvos prezidentą ir pradėti kelionę žygiu iki Užulėnio, pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos gimtinės. Puikiai nusiteikę Vadoklių kaimo gatvelėmis skautai pasileido Lėno ežero link. Aplankę paminklą, pastatytą Vyčio apygardos partizanams atminti, užsukę į Lėno bažnytėlę ir senąją, sudegusią A. Smetonos sodybą pasiekėme Antano Smetonos dvarą Užulėnyje. Čia mūsų laukė gidė, kuri pravedė atmintyje išlikusią istorijos pamoką apie pirmąjį prezidentą. Mes sužinojome, kad 1916 m. pasirodė pirmasis A. Smetonos išleistas „Aritmetikos teorijos vadovėlis“. Mums buvo malonu sužinoti, kad prieškario Lietuvoje skautų šefas buvo Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Po puikios istorijos pamokos palikę nuostabią Užugirio dvaro aplinką skubėjome į Užulėnio mokyklą. Šalia jos įsikūręs Užugirio edukacinis centras mus sudomino liaudies amatais. Visi laukėme šakočio kepimo ir degustavimo programos. Šakotis – tai tradicinis lietuvių patiekalas, kuris atkeliavo iš Vokietijos. Pirmosios jį pradėjo kepti vienuolės. Mums buvo garbė susipažinti su šiais metais pirmą kartą Lietuvoje organizuoto šakočių kepimo čempionato nugalėtoju amatininku Vitalijumi Želniu. Mes išklausėme šakočio kepimo subtilybių, kaip užmaišyti tešlą, kokioje krosnyje kepti, kokias malkas naudoti, pamatėme ant kokio prietaiso pilama tešla ir, žinoma, įdomiausia buvo, kad patys galėjome pabandyti jį kepti. Pasivaišinę mėtų arbata ir nuostabaus skonio šakočiu susiruošėme namo.

Ši diena dar ilgai liks visų atmintyje. Vieną dieną mes susipažinome ir su tautos istorija, ir su liaudies tradicijomis. NVŠ projekto dalyviai galėjo pavaikščioti pirmojo Lietuvos prezidento keliais. Jie paragavo tradicinio lietuvių patiekalo, iškepto geriausio Lietuvos šakočių kepėjo. O svarbiausia – liks atmintyje amatininko žodžiai, kad viską reikia daryti su meile ir šypsena.

Panevėžio rajono Velžio gimnazijos skautų draugovės „Austėja“ draugininkė Jurgita Kuprinskienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.