Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

2020-09-29 Treniruote 1.jpg

Kai visi atostogauja ir keliauja su šeimomis ar draugais, skautai vasarą laukia stovyklų. Jei esi aktyvus, norintis kažką išmokti ir sužinoti, turi puikią galimybę dalyvauti vasaros stovyklose, kurias organizuoja kiekvienas Lietuvos skautijos kraštas. Šią vasarą buvo organizuota daug skautų stovyklų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Velžio gimnazijos draugovės „Austėja" skautų vasara prasidėjo birželio 17–21 d. Panevėžio krašto vasaros stovykloje „Laiko vingiais", kuri įsikūrė labai gražioje aplinkoje – Anykščių rajono Šimonių girioje. Šios stovyklos programa buvo sudaryta vadovaujantis skautavimo pradžiamoksliu. Didelis dėmesys atkreiptas į skilčių sistemą, todėl visi dalyviai buvo suskirstyti į skiltis – mažas grupes po 6–8 narius. Visos mokiniams skirtos užduotys komandinės: reikėjo susigalvoti skilties pavadinimą, pasidaryti gaireles, statyti pionierijos statinius. Kaip ir kiekvienoje stovykloje visų laukė žygiai, vakarus įvairino laužo žaidimai ir dainos. Norintieji įgyti patyrimo laipsnį turėjo laikyti egzaminą, kuriame buvo tikrinama, ar moki surišti mazgą, ar gebi suteikti pirmąją pagalbą, ar žinai, kaip užkurti laužą ir kaip prie jo elgtis, ar pažįsti gyvūnus, augalus, medžius, ar žinai nors vieną vaistažolę. Kiekvienai amžiaus grupei yra skirtingi patyrimo laipsnio žinių patikrinimai. Labai svarbus ir visų skautų laukiamas momentas stovyklose – tai kaklaraiščių rišimas. Jei esi aktyvus skautas, jei turi jau pakankamą žinių bagažą, jei skautauji daugiau nei metai, jei tave rekomenduoja draugininkas, jei esi vertas, tau rišamas kaklaraištis, atspindintis tavo amžiaus grupę. Džiaugiamės, kad „Austėjos" draugovės trims skautėms buvo užrišti geltoni skauto kaklaraiščiai. Tai puikus įvertinimas už pastangas ir norus, už aktyvų dalyvavimą skautų veiklose.

Kita labai įdomi stovykla „Baltic Olympic Jamboree 2015 - Ancient Games" vyko Estijoje liepos 14–19 d. Jamboree dalyvavo ne tik 116 lietuvių, bet ir estai, latviai, vokiečiai, austrai, suomiai, vengrai, bulgarai, honkongiečiai... Turininga buvo visa savaitė. Šoko, žaidė, dainavo ir geriau pažino save, palygino skautavimą Lietuvoje ir kitose šalyse. Tarp jų buvo ir vienas Velžio gimnazijos draugovės „Austėja" patyręs skautas Gilmintas Kuodis. Grįžęs jis dalinosi įgyta nauja patirtimi, pasakojo, kiek naujų draugų susirado, kiek naujų dalykų sužinojo ir išmoko.

Dalyvavimas stovyklose suteikia naujų žinių, leidžia vaikui tobulėti ir augti, prisiliesti ir susipažinti su gamta ir jos mestais iššūkiais. Tarptautinėse stovyklose gali susipažinti su kitomis kultūromis, tobulinti užsienio kalbos žinias. Tai puiki galimybė atsiskleisti, pažinti save ne sėdint namuose prie kompiuterio, o aktyviai dalyvaujant stovyklose.

Panevėžio krašto Velžio gimnazijos skautų draugovės „Austėja" draugininkė Jurgita Kuprinskienė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.