Rajono anglų kalbos olimpiados nugalėtojos:

Vaiva Chimičiūtė, IIIb kl. – I v.,

Gabrielė Gilytė, IIIb kl. – II v.,

Ugnė Žičkutė, IIIa kl. – II v.,

Ignė Kairytė, IIIa kl. – III v.

Sėkmės Vaivai respublikiniame etape!

2020-09-15 sveikata2.jpg

Frankofonija – tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kurių kalba yra prancūzų ir kur šios kalbos yra mokomasi. Ši diena minima kovo 20 dieną. Lietuva įstojo į tarptautinę Frankofonijos organizaciją stebėtojos teisėmis 1999 metų rugsėjo mėnesį.

2015 metų kovo 17 dieną Velžio gimnazijoje vyko rajoninė Frankofonijos šventė, kurioje dalyvavo Ramygalos, Raguvos, Smilgių gimnazijų mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, ir jų mokytojai. Velžio gimnazijai atstovavo 6a klasės mokiniai.

Menines programėles parodė visų gimnazijų komandos. Mokiniai vaidino, šoko, dainavo prancūzų kalba. Mūsų gimnazijos 6a kl. mokiniai – Kamilė, Laura, Enrika, Ieva, Ugnė, Ramunė, Matas, Jokūbas, Kotryna ir Greta – gražia prancūzų kalba papasakojo apie save, savo pomėgius, suvaidino skaičiuotę ir padainavo dainelę Freres Jacques. Matas ir Jokūbas parodė skaidres iš kelionės į Paryžių.

Prancūzės Émily Hoffmann ir Leslie Benoist papasakojo apie savanorystę ir padainavo prancūziškų dainų. Po to visos komandos žiūrėjo 30 min. filmuką „Mažojo princo kelionė į laiko planetą" pagal Antoine de Saint Exupéry kūrinį, piešė iliustracijas. Mūsų gimnazijos šeštokių Enrikos Stundžytės ir Gretos Zimnickaitės nupieštai liustracijai vertinimo komisija skyrė III-ą vietą. Andrėja Žilytė, 7a kl. mokinė, prancūzų kalbos mokosi būrelyje. Apsilankiusi Paryžiuje ji surengė nuotraukų parodą „Mano kelionė į Paryžių" mokyklos ketvirtame aukšte.

Dalyvavimas Frankofonijos šventėje suteikė progą prancūzų kalbą besimokantiems mokiniams parodyti kalbinius gebėjimus, skatino atskleisti kūrybiškumą, saviraišką užsienio kalba.

Regina Tijunonytė, prancūzų kalbos mokytoja metodininkė

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2021 m. sausio 4 d.