telefonas     (8 45) 595 324                         email     sekretore@velziogimnazija.lt                           

Foto kaledinis Foto3 Foto2

Sveikiname

Sveikinu

Panevėžio r. pradinių klasių mokinių jaunojo kūrėjo konkurso "Aš kuriu", skirto Gyvūnų gerovės metams paminėti, nugalėtojos

Auksė Naujūnaitė, 3a kl. – I v.,

Gustė Baranauskaitė, 3a kl., – I v.

„Kuriame Lietuvos ateitį"

 Autobusas

Tėvų linija

 Tėvų linija

GTranslate

English

Google Translate Widget

Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

Atsitiktinė nuotrauka

2020-09-15 sveikata1.jpg

Bibliotekos tinklaraštis

biblioteka

Žurnalistų tinklaraštis

zurnalistai

Skautų tinklaraštis

skautai2

Besimokanti mokykla

Besimokanti mokykla3

Mokinių vežimas

 Autobusas

Tarptautiniai projektai

baneris

ErasmusLogo

ProSocial values3 2

RoBy Blue&LightGreen comp left

Reklama

Globa

 

erasmus logo

Panevėžio r. Velžio gimnazijos komanda vasario 14-21 dienomis lankėsi Ispanijoje. Tai jau trečiasis tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ partnerių susitikimas.

Seville tai nuostabaus grožio, įdomių istorinių faktų ir vietų turintis miestas. Jame mes praleidome visą savaitę. I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje vyko projekto veiklos. Pirmoji diena buvo kupina susitikimų ir pažinčių. Ryte vyko konferencija, kurioje dalyvavo ir miesto meras, ir švietimo sistemos vadovai, ir direktorė. Pertraukos metu susitikome su mokyklos mokytojais, susipažinome su mokykla, su švietimo sistema šiame rajone, ragavome tradicinį Ispanijos desertą – con churros Tai ispaniškas skanėstas, skrudintas aliejuje išspaudžiant ilgus „makaronus” per žvaigzdutės formos antgalį, o vėliau apvoliotas smulkiame cukruje. Churros valgomos merkiant į puodelį karšto šokolado, vadinamos chocolate con churros.

Šis susitikimas buvo labai aktyvus, nes skirtas šalių kultūrai. Visos šalys turėjo paruošti trumpus pristatymus apie savo šalies kultūrą, tradicinį maistą ir išmokyti draugus šokti tradicinį šokį. Pirmąją dieną visų šalių mokiniai pristatė savo šalies kultūrą. Susipažinę su kitų šalių kultūra mokiniai susiskirstė grupelėmis ir kūrė klausimus žaidimui „Kas nori tapti milijonieriumi?“.
Antrąją dieną partneriai ruošė stalus su savo tradiciniais patiekalais pagal kiekvienos tautos virtuvės receptus. Gaila, kad lietuvių tradiciniai patiekalai yra gaminami iš bulvių ir ragaujami tik karšti, todėl mes cepelinus ir kugelį pakeitėme į saldumynus ir pristatėme tinginį, šakotį. Nepamiršome ir lietuviško sūrio. Labai greitai ant mūsų stalo liko tik tuščios lėkštės, nes ir sūris, ir tinginys buvo akimirksniu suvalgyti. Po pietų visus projekto dalyvius anglų kalbos mokytojos pakvietė apsidairyti po Seville miestą ir susipažinti su istorija. Miestas mus sužavėjo. Jame gausu turistinių objektų, kurių dauguma mena viduramžius. Anot legendos, miestą įkūrė graikų herojus Heraklis. Šis miestas žinomas nuo romėnų laikų. 17–18 a. jis buvo vienas iš pagrindinių Ispanijos kultūros centrų. Mus sužavėjo viena didžiausių pasaulyje Seville katedra, taip pat Seville pilis. Real Alcazar – tai didingi karališkieji rūmai, pastatyti XII a. su daugybe nuostabių kiemelių, spalvingų dekoracijų ir fontanų. Nustebome Seville centre išvydę didžiausią medinę struktūrą pasaulyje. Šis vokiečių architekto J.M.Hermano suprojektuotas futuristinis statinys, primenantis kepurėmis suaugusius grybus, iškilo 2011 m. La Encarnacion aikštėje.

Trečiąją dieną mūsų laukė tolima kelionė į Granadą. Svarbiausias šios kelionės tikslas buvo aplankyti šalia Granados miesto esantį Alhambra rūmų kompleksą. Alhambros rūmai, anksčiau vadinti Calat Alhambra, – tai buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje, Ispanijoje. Dabartinę Alhambrą sudaro mečetės, rūmų bei pilies kompleksas ir juos supantys karališkieji sodai. Alhambros interjerą puošia įvairiaspalvės mozaikos ir sudėtingi akmens raižiniai. Marmurinės grindys skleidžia vėsą, o akis džiugina raižiniais dekoruotos lubos. Didelėse Alhambros rūmų kambarių erdvėse dominuoja dailios kolonos ir arkos.

Ketvirtąją dieną I.E.S. Miguel de Cervantes mokykloje galėjai išgirsti šurmulį, juoką ir įvairiomis kalbomis skambančias dainas. Ši diena buvo skirta dainai ir šokiams. Labai smagiai leido laiką visi projekte dalyvaujantys mokiniai. Jie intensyviai mokėsi kitų šalių šokių. Mokytojams pasitaikė galimybė pamatyti tikrąjį ispanišką flamenko, kuris sužavėjo savo impresija.

Penktąją dieną ispanai mokė, kaip pasigaminti jų tradicinę šaltą pomidorų sriubą. Į šį procesą buvo įtraukti visi projekto dalyviai, vieni dekoravo dėžes ir rašė reikalingus produktus savo kalbomis, kiti pjaustė ir ruošė produktus sriubos gamybai, treti dalyvavo gaminimo procese.

Atsisveikinimo vakaras buvo kupinas ašarų ir liūdesio. Tai buvo paskutinis vakaras, į kurį susirinko tėveliai, mokytojai ir mokiniai. Jis prasidėjo šokių vakaru, kuriame pasirodė visi dalyviai. Jie šoko kitų šalių išmoktus tradicinius šokius. Buvo smagu žiūrėti, kai italas, prancūzė ar ispanė šoka lietuvišką šokį „Bitute pilkoji“. Tėveliai suruošė didžiausią vaišių stalą, kupiną įvairiausių tradicinių patiekalų: tai ir paella, ir keksiukai, dekoruoti partnerių šalių vėliavomis, ir specialiai projektui skirtas tortas su projekto logo.

Ši savaitė išliks ilgai mūsų atmintyje. Mes nepamiršime aplankytų istorinių vietų, kurios mus sugrąžino į viduramžius, į romėnų laikus. Mes pravažiavome ir tuos miestelius, kuriuose lankėsi žymusis keliautojas Kolumbas. Likome sužavėti ispanų atsipalaidavimu, nuoširdumu, linksmumu, gebėjimu į problemas žvelgti paprasčiau. Mes išmokome kitų šalių šokių, ragavome ir gaminome kitų šalių tradicinius patiekalus, mes papildėme savo žinias apie kitų šalių kultūras, supratome, kad esame artimi.

2015-1-TR01-KA219-021988_6 „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Multidisciplinary Flipped learning with ICT“ įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.

 

Projekto koordinatorė Panevėžio r. Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurgita Kuprinskienė

 

 

 

 

 

 

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga 
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas   190398779
Adresas   Žemdirbių g. 15, Velžio k.,
LT-38128 Panevėžio r.
Telefonas       (8 45)  595 324
Faksas       (8 45)  595 324
 
 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Priėmimas

Prašymai į pirmas klases priimami nuo 2022 m. sausio 10 d.

SKAITYTI DAUGIAU >>

Pamokų laikas

1 pamoka 8.15– 9.00
2 pamoka 9.05– 9.50
3 pamoka 10.00–10.45
4 pamoka 11.05–11.50
5 pamoka 12.10–12.55
6 pamoka 13.05–13.50
7 pamoka 13.55–14.40
8 pamoka 14.45–15.30
9 pamoka 15.35–16.20

Mėnesio darbo planas

CIKLOGRAMA

 

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dalyvaujame:

 STEM logo

 

 

KK projekto logo

 

 RenkuosiMokytisLogo

 Kuriame Lietuvos ateitį

 

Karjeros ugdymas

 KTU baneriukas

 

PANKO logo1

Naujienų prenumerata